115 میلیون دلار کالا به کشور “افغانستان” صادر شده است

0

خبرگزاری میزان – معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: طی 6 ماه نخست امسال صادرات کالا به ارزش 115 میلیون و 132 هزار و 828 دلار از سیستان و بلوچستان به کشور افغانستان صادر شده است.

115 میلیون دلار کالا به کشور به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، غلامعلی گنجعلی اظهار کرد: کل صادرات از گمرکات و بازارچه‎های مرزی استان به کشور افغانستان در مدت 6 ماه نخست سال‌جاری به ارزش 115 میلیون و 132 هزار و 828 دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 75 درصد افزایش داشته است.
 
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان  افزود: از مجموع کل صادرات سیستان و بلوچستان، حدود 48 درصد صادرات به کشور افغانستان انجام گرفته که عمده کالاهای صادراتی شامل مصالح ساختمانی (سیمان)، قیر، تخم گشنیز، سیب درختی و محصولات شیمیایی و صنعتی است.
 
این مسئول ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده در سایت رسمی گمرک ایران، صادرات کشور به افغانستان به ارزش یک میلیارد و 286 میلیون و 680 هزار و 213 دلار بوده که سهم استان حدود 9 درصد است.
 
گنجعلی در زمینه میزان صادرات از گمرکات استان به کشور افغانستان گفت: میزان صادرات از گمرکات استان 39 میلیون و 400 هزار و 235 دلار بوده که در مقایسه 6 ماه سال 93 حدود 31 درصد افزایش داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: میزان صادرات از بازارچه‎های مرزی استان به افغانستان به ارزش 75 میلیون و 732 هزار و 593 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 111 درصد افزایش داشته است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید