117 هزار نفر در کشور عضو شوراهای اسلامی هستند

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛  منصور روشنایی شامگاه سه‌شنبه در جلسه‌ هم‌اندیشی مجمع بانوان شوراهای اسلامی استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: در راستای ارتقای جایگاه شوراها به ویژه در دوره چهارم فعالیت شوراهای اسلامی، اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، عمرانی و غیره در برنامه‌های بالادستی سوم، چهارم، پنجم و همچنین برنامه ششم نقش بانوان به خوبی دیده شده است، خاطرنشان کرد: نقش بانوان در توسعه همه جانبه مورد توجه قرار گرفته است.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه 117 هزار نفر در کل کشور عضو شوراهای شهر و روستا هستند، گفت: 2 هزار و 100 نفر از این افراد را بانوان تشکیل می‌دهند که آمار کمی است.

روشنایی اظهار کرد: 650 نفر از بانوان عضو شورای شهر و مابقی شوراهای روستایی هستند و در حال حاضر 2 نفر از روسای استانی شوراها خانم بوده که واقعا سهم کمی است.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم که آمار عضویت بانوان را در شوراهای اسلامی شهر و روستا افزایش دهیم و حداقل در دوره پنجم فعالیت شوراهای اسلامی به بیش از 5 هزار نفر برسانیم.

معاون اجرایی و اداری شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه بانوان در عرصه‌های مختلف توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند، افزود: حضور بانوان توانمند در شوراهای اسلامی با توجه به اینکه بیش از نصف جمعیت کشور ما را زنان تشکیل می‌دهند امری ضروری است و تحقق این مهم نیازمند عزم خود آنان و ترغیب مردم است.

روشنایی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات و محدودیت‌ها و خلاء‌های قانونی در فرایند تحقق اهداف شوراهای اسلامی اظهار داشت: در مسیر فعالیت شوراها از ابتدا تاکنون مشکلات وجود  داشته اما هرچه از آغاز فعالیت شوراهای اسلامی به جلو حرکت می‌کنیم این موانع کم شده است.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید