15 آبان ماه پایان زمان تعیین وضعیت پوشش بیمه فرهنگیان

0

معاون اداره کل پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرهنگیان تا 15 آبان ماه فرصت دارند نسبت به اعلام وضعیت پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند.

اکبر حاجیلو معاون اداره کل پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ پیرامون پوشش وضعیت بیمه فرهنگیان وکسر از دریافتی آنها گفت: تعهدات بیمه ای ازسال گذشته تا اول مهر ماه امسال برقرار بوده بنابراین کسر حق بیمه تا دریافتی شهریور ماه اعمال شده است.

وی با بیان اینکه طبق روال گذشته 50 درصد از حق بیمه توسط فرد و 50 درصد توسط بیمه پرداخت می شود، اظهار داشت: تا اول مهر شرایط مطابق گذشته بوده و پس از این تاریخ فرهنگیان تا 15 آبان ماه فرصت دارند نسبت به وضعیت بیمه ای خود اعلام وضعیت کنند.

معاون اداره کل پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: بر اساس بخشنامه ارسالی از سوی وزارتخانه به استان ها و مناطق چنانچه در روند حقوقی دریافتی معلمان کسر حق بیمه بدون اطلاع آنها انجام شده با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش مناطق نسبت به بازگرداندن آن اقدام کنند.

حاجیلو بیان کرد: بر اساس آمار سال گذشته قریب به 80 درصد از فرهنگیان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و 20 درصد مابقی به خواسته خود تحت پوشش بیمه قرار نگرفتند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید