15 دلیل برای تجربه‌ی یک مسافرت تنها

0

[ad_1]

تنها سفر کردن

تنها سفر کردن ممکن است متضاد با علایق شما باشد . با این حال، شما قصد سفر دارید ومی‌خواهید از تمامی لحظه‌های خود لذت ببرید و هیچ استرسی نیز در سفر خود نداشته باشید . اما سفر کردن تنها به خودی خود چیز بدی نیست .حتی اگر در ابتدا با موقعیت‌های استرس‌زایی مواجه شوید و یا برای انجام تنهای کارها احساس اضطراب و استرس داشته باشید ، در انتهای سفر خود خواهید دید که اینکار آن‌قدرها که شما فکر می‌کردید سخت نیست . در این مقاله 15 دلیل برای تجربه‌ی یک مسافرت تنها را بیان می‌کنیم .

1.استقلال بیشتری خواهید داشت:

زمانی که کار بزرگی مانند مسافرت را به تنهایی انجام ‌می‌دهید ، سایر موارد برایتان کسل کننده و دلهره‌اور نخواهد بود . داشتن تجربه‌ی تنهایی نیز می‌تواند شما را تشویق کند تا کارهای دیگری را نیز خودتان انجام دهید . اینکار به شما کمک می‌کند کارهایی را انجام دهید که همیشه از انجام تنهای آن وحشت داشتید.

2.این تجربه می‌تواند وحشتناک و ترسناک باشد:

در طول زندگی ما معمولا فرصت‌های بسیار اندکی برای مواجهه با ترس‌های خود داریم. تنها سفر کردن این فرصت را به شما می‌دهد که بفهمید از چه چیزی ساخته شده‌اید و در موقعیت‌های سخت مانند گم شدن، از دست دادن پول و ارتباط برقرار کردن با یک زبان دیگر و درک موقعیت‌های مختلف مانند از دست دادن قطار چقدر منطقی هستید و چگونه می‌توانید رفتار کنید.

3.یاد می‌گیرید که بر خودتان تکیه کنید:

زمانی که تنها سفر می‌کنید ، هیچ کسی نیست که در اتفاقات غیر منتظره به شما کمک کند و راهی پیش رویتان بگذارد . باید به تنهایی از عهده‌ی تمامی مسائل بر بیایید . اگرچه این موضوع می‌تواند کمی دلهره آور باشد اما احساس رضایتی که از حل مشکل به شما دست خواهد داد عالی است.

4.از منطقه‌ی آرامش و امن خود خارج می‌شوید:

معمولا افراد از انجام کارهای مختلف در حضور جمع اجتناب می‌کنند . اینکارها می‌تواند شامل تنها غذا خوردن و یا گردش تنهایی باشد . با اینحال، ریسک کردن و صرف برخی از زمان‌ها به تنهایی، باعث می‌شود به این شرایط عادت کنید و با افکار خود تنها باشید . اگرچه در ابتدا اینکار می‌تواند کمی سخت باشد اما خارج از شدن منطقه‌ی امن و آرام ، می‌تواند شما را نیز آرام‌تر کند و حس خوبی به شما ببخشد .

شما تنها به سفر نمی‌روید بلکه تنهایی سفر می‌کنید . هیچ کسی نیست که در این سفر همراه شما باشد . شما باید به تنهایی پرواز و هتل خود را رزور کنید و تمامی کارهای مربوط به هتل خود را انجام دهید . باید از شهری به شهر دیگر بروید . چیزهای جالب و شگفت انگیزی خواهید دید . تمامی این موارد بر عهده‌ی خودتان است و این احساس موفقیت بزرگی است.

6.این سفر می‌تواند حس آزادی را در شما ایجاد کند:

معمولا زمانی که با افراد دیگر مسافرت می‌کنیم احساس تعهد در ما وجود خواهد داشت . ما به غیر از خود در مقابل آن‌ها نیز مسئولیم. فکر می‌کنیم که اگر به تمامی موقعیت‌های توریستی سر نزنیم و یا تمامی کارهای مهم را در شهر انجام ندهیم توسط آن‌ها مسخره خواهیم شد .اگر خسته باشیم و بخواهیم تا دیر وقت بخوابیم نمی‌توانیم زیرا این‌کار می‌تواند برنامه‌ی افراد دیگر را به هم بزند . زمانی که تنها سفر می‌کنیم ، دنیای جدید آزادی به روی شما گشوده خواهد شد . اصلا نیازی نیست در مورد انتظارات، علایق ، عقاید و عادت‌های خواب افراد دیگر نگران باشید . نیازی نیست به یک برنامه‌ی سفری خاص پایبند باشید . در حقیقت حتی اگر نخواهید نیازی نیست که برنامه‌ی خاصی برای سفرتان داشته باشید . شما می‌توانید کاملا خودسرانه عمل کنید و چیزهایی را کشف و درک کنید که قبلا هرگز آن‌ها را تجربه نکرده بودید.

7.می‌توانید هر کاری که می‌خواهید و دوست دارید انجام دهید:

نیازی نیست که تمامی کارها و برنامه‌ها را در یک روز بگنجانید تا افراد دیگر گروه را راضی نمایید . می‌توانید کلا ذهنیت خود را تغییر دهید . می‌توانید تمامی روز خود را به خوردن غذاهای مختلف بپردازید بدون اینکه احساس تاسف داشته باشید و از کسی بترسید .

8.اینکار باعث می‌شود با جهان اطراف خود درگیر شده و ارتباط داشته باشید:

زمانی که به تنهایی سفر می‌کنید کسی در کنارتان نیست که به او تکیه کنید . در اینگونه مواقع معمولا افراد به غریبه‌‌ها اعتماد و تکیه می‌کنند . مثلا ممکن است مسیری را از کسی بپرسید و یا در مورد انجام کاری خاص ایده و نظر او را بپرسید . پس شما مجبور می‌شوید با افراد غریبه نیز ارتباط برقرار کنید . اینکار می‌تواند تاثیر بسزایی در روابط اجتماعی شما داشته باشد .

9.می‌توانید به تنهایی تصمیم بگیرید:

بدون هماهنگی با برنامه، خواسته‌ها و بودجه‌ی سایر افراد ، شما می‌توانید به سادگی بر روی کارهایی که دوست دارید انجام دهید تمرکز کنید .

10.هیچ بحثی وجود نخواهد داشت:

حتی دوستان خوب نیز می‌توانند باعث ایجاد استرس و اضطراب در شما شوند . برنامه‌های نزدیک ، استرس بودن در یک فضای متفاوت ، برنامه‌ی پیدا کردن هتل، پرواز و یا یک فعالیت خاص می‌تواند باعث ایجاد بحث و جدل در بین افراد شود و در نهایت موجب ایجاد حس ناراحتی و دلخوری در آن‌ها گردد . اما زمانی که تنها سفر می‌کنید نیازی نیست در مورد این مسائل ناراحت و دلواپس باشید . شما می‌توانید با عکس‌ها و خاطرات خوش از سفر برگردید .

11.می‌توانید کارها را به دلخواه خود در سرعت مورد نظر خود انجام دهید:

بیشتر افراد دوست دارند کارهای خود را با سرعت انجام دهند . آن‌ها دوست دارند نگاهی سریع و گذرا به موزه و یا سایر اماکن دیدنی شهر داشته باشند . اما برخی دیگر ممکن است این سرعت را دوست نداشته باشند و ترجیح دهند آرام و آهسته به راه خود ادامه دهند . زمانی که تنها سفر می‌کنید می‌توانید به دلخواه خود کارها را انجام دهید و زمان مورد نیاز خود را برای بازدید از هر مکان تنظیم کنید بدون اینکه نگران سایر افراد باشید .

12.می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید بخورید:

بدون اینکه 8 رستوران متفاوت را ببینید و تنها منوی آن‌ها را مطالعه کنید تا غذای مورد علاقه‌ی سایر افراد گروه را بیابید ، شما می‌توانید به اولین رستوران مورد نظر خود بروید و هر چیزی را که دوست داشتید سفارش دهید و میل کنید . اگر دوست ندارید به رستورانی بروید اصلا مشکلی نیست . می‌توانید در هتل خود بنشینید و سفارش غذا دهید . در این سفر کسی نیست که شما را در مورد رژیم غذاییتان سرزنش کند .

13.شما در راس همه‌ی امور خواهید بود:

اگر به تنهایی سفر کنید دیگر نیازی نیست از خواسته‌های دیگران تبعیت نمایید . تنها سفر کردن این فرصت را به شما می‌دهد که رییس خود باشید و تمامی کارها را بر اساس خواست خود انجام دهید . اگر مهارت کمی در این موضوع دارید، تنها سفر کردن می‌تواند به شما کمک کند.

14.می‌توانید تمام چیزها را فراموش کنید و مشکلات را در مبدا جا بگذارید:

اگر به تنهایی سفر کنید می‌توانید تمامی مشکلات خود را در شهر خود جا بگذارید و با خیالی آسوده به سفر بیایید . اما زمانی که با دوستان نزدیک واعضای خانوده سفر می‌کنید دیگر هیچ چیزی را نمی‌توانید در شهر جا بگذارید . دیدن این افراد می‌تواند شما را به یاد مشکلاتتان بیندازد . با تنها سفر کردن می‌توانید خود را در موقعیت جدیدی قرار دهید و تجربه‌های جدید تری داشته باشید .

15.شما چیزهایی خواهید داشت که تنها متعلق به شماست:

سفر کردن، تجربه‌ی مخصوص و هیجان انگیزی است اما زمانی که این تجربه را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارید ، دیگر کاملا مال شما نخواهد بود . منظورم این نیست که سفر کردن با سایر افراد نمی‌تواند جالب و هیجان انگیز باشد ، منظورم این است که با تنها سفر کردن خاطرات و تجربیات منحصر به فردی خواهید داشت که تنها متعلق به خودتان است .


Laghari

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید