15 سال بعد استفاده از ماشین های امروزی مانند اسب سواری خواهد بود

0

15 سال بعد استفاده از ماشین های امروزی مانند اسب سواری خواهد بود

ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی تسلا، جزو آن دسته از افرادی است که با نظرهای صریح و بحث برانگیز شناخته می شود. چندی پیش بود که جناب ماسک در همراهی با تعدادی از دانشمندان بزرگ دنیا از خطرات آینده رباتیک گفت و هشدار داد روندی که گوگل در پیش گرفته می تواند باعث نابودی نسل بشر شود. به همین دلیل اصلا عجیب نیست اگر اظهار نظری با همین شدت درباره سایر شاخه های تکنولوژی از ایشان بشنویم. از آنجا که کمپانی تسلا را شاید بتوان جزو پیشگامان خودروهای الکتریکی دانست در نتیجه گفته های جدید ایلان ماسک نیز درباره صنعت خودرو است.

ایلان ماسک سال گذشته در مصاحبه ای با نشریه وال استریت اعلام کرده بود تکنولوژی مورد نیاز برای ساختن یک خودروی کاملا خودکار و الکتریکی ظرف تنها پنج سال آینده در دسترس کمپانی های تولید کننده اتومبیل خواهد بد. همچنین او اشاره کرده بود که ماشین های خود ران و الکتریکی به میزان 10 برابر دقیق تر و امن تر از ماشین هایی هستند که در حال حاضر از آنها استفاده می کنیم. اما این موارد در برابر چیزی که اخیرا توسط وی بیان شده بسیار ساده به نظر می رسد. طبق آنچه آقای ماسک عقیده دارد، اگر کسی ظرف 15 تا 20 سال دیگر از ماشین های الکتریکی خود ران استفاده نکند دقیقا مشابه کسی خواهد بود که برای حمل و نقل از اسب استفاده می کند. البته به این نکته هم اشاره شده که کمپانی تسلا برای رسیدن به خودروهای تمام الکتریکی به این مدت زمان نیاز ندارد و بسیار زودتر شاهد عرضه مدل هایی با این مشخصات از کمپانی خواهیم بود.

اشارات ایلان ماسک شاید کمی عجیب به نظر برسند اما دور از واقعیت نیست. در حال حاضر خودروی Model S کمپانی تسلا دارای حالت رانندگی خودکار یا auto pilot است و هر چند نمی توان به آن کاملا خود ران گفت، اما با این حال این سیستم آنقدر هوشمند هست که راننده ماشین بتواند در حالی که با سرعت 140 کیلومتر در ساعت در حال رانندگی در اتوبان است ناهارش را هم میل کند! البته دیدن خودروهای هوشمند و خودران به دلیل مشکلات قانون گذاری که در بعضی از کشورها وجود دارد شاید کمی به تاخیر بیفتد، اما می توان روی حرف رئیس کمپانی تسلا برای 15 سال آینده حتما حساب ویژه ای باز کرد. نظر شما در این مورد چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید