21 مورد از عجیب ترین کشفیات غواص ها در اقیانوس ها

0

21 مورد از عجیب ترین کشفیات غواص ها در اقیانوس ها

اعماق دریا همیشه برای انسان ها مکانی رمزآلود و در عین حال رعب انگیز بوده است اما ترس هیچگاه مانعی برای محققان در کشف حقایق نبوده است. غواصان با جستجو در دل اقیانوس ها عجایب باورنکردنی و حیرت آوری را کشف کرده اند که نمونه های آنها را تنها در فیلم های تخیلی دیده ایم. در ادامه شما را با چند نمونه از عجیب ترین کشفیات اعماق دریا را آشنا میکنیم.

 

1- هواپیمای F4U Corsair

سوخت این هواپیما در جنگ جهانی دوم تمام شد و خلبان به فکر تغییر مسیر و فرود در اقیانوس افتاد. گفته شده است که خلبان قبل از سقوط هوایپما خارج شده و ازین برخورد جان سالم به در برده است.

2- شهر گمشده هراکلیون

فرانک گادیو باستان شناس مشهور در یک سفر حماسی برای مدت 5 سال در جستجوی شهر از دست رفته ی مصر، هراکلیون بود. زمانیکه او آماده ی تسلیم شدن بود این ویرانه های شهر را به صورت تصادفی کشف کرد.

3- ناوگان روح
تصور کنید که در هنگام غواصی با همچین تصویری رو به رو شوید! قبرستانی یادگار از بمباران در جنگ جهانی دوم در نزدیکی تالاب چوک (Chuuk).

4- پارک مجسمه سازی

آب های گرم کارائیب در کنکون واقع در کشور مکزیک جاذبه ی منجصر به فردی برای غواصان به همراه دارد. بیش از 500 مجسمه دیدنی در زیر آب.

 5- کشتی MS Zenobia

کشتی 10 هزار تُنی که در خلیج لارنکا در قبرس غرق شد و به کف اقیانوس رفت و تا امروز هم در همان مکان قرار دارد.

6- رودخانه ای در زیر آب

فقط غواصان ماهر میتوانند به رودخانه ی زیر آب که به غار Cenote Angelita نیز معروف است دسترسی داشته باشند. به نظر میرسد که گیاهان و درختان از داخل رودخانه رشد کرده اند اما این فقط یک توهم ناشی از تعامل سولفید هیدروژن (گاز سمی که به گاز مرداب نیز معروف است) با آب نمک است.

7- ناو USS Oriskany

ناو هواپیمابر آمریکایی که در جنگ های بین دو کره و ویتنام استفاده میشد سرانجام غرق شد و درحال حاضر بخشی از بزرگترین صخره های مرجانی مصنوعی در جهان است.

8- گورستان قطار

در سال 1985 باستان شناسان گورستان قطار را در سواحل نیوجرسی کشف کردند که شامل لوکوموتیو و واگن قطاری بود که قدمت آن به سال 1850 برمیگشت. جای تعجب نبود که نیوجرسی این قطار را که میتوانست گنجینه تاریخی باشد از بین برد.

9- بنای Yonaguni Monument

این بنای یادبود که یک ساختار عظیم سنگی است در سواحل ژاپن قرار دارد. گفته میشود که قدمت این بنا بیش از 5 هزار سال است.

10- کشتی SS President Coolidge

این کشتی بزرگ آمریکایی با قدرت دریانوردی میکرد تا آنکه توسط معادن زیرآب از پا در آمد.

11- کشتی تایتانیک

همه شما احتمالا داستان آن را میدانید و شما را با جزئیات آن خسته نمیکنیم ولی خوب است بدانید که جَک یک شخص حقیقی نبود و تنها شخصیتی از فیلم تایتانیک بوده است.

12- شهر Ancient  چین

دریاچه کیانداو در چین آرامگاه شهر Ancient (به معنای باستانی) است که در واقع شهری باستانی نیست و به عمد توسط یک شرکت ساخته و ساز ساخته شده و سپس غرق شده است!

13- کشتی SS Thistlegrom

این کشتی تجاری بریتانیایی در جنگ جهانی دوم در دریای سرخ غرق شد. این کشتی شامل همه چیز از وسائل نقلیه و موتور تا مهمات و سلاح های دیگر میشد.

14- توپ های منگنزی

وجود این توپ های منگنزی برای چند دهه استراحتی اجباری برای دانشمندان در کشف گنجینه های غرق شده بوجود آورد. هیچکس به طور دقیق نمیداند این توپ ها از چگونه و چرا تشکیل شده اند اما عرض آنها از یک میلیمتر تا مقادیر بزرگتر است.

15- نقره های ایرلندی

محققان در حدود 61 تن نقره واقع در یک کشتی باری بریتانیایی از دوران جنگ جهانی دوم در سواحل ایرلند کشف کردند.

16- دستگاه Antikythera

این دستگاه به نوعی کامپیوتر آنالوگ دوران باستان به حساب می آمد و در اوایل 1900 کشف شد. از این دستگاه برای پیش بینی حرکت ماه و ستارگان در بین سال های 100 و 250 پیش از میلاد مسیح استفاده میشد.

17- موشک های آپولو 11

هنگامی که یک تیم تحقیقاتی با بودجه موسس شرکت آمازون جف بزوس با تکنولوژی سونار (سیستم تشخیص اشیا در زیر آب که با انتشار پالس صدا بازگشت منعکس شده را اندازه میگیرد) به اقیانوس اطلس رفتند این موشک ها را کشف کردند.

18- قایق Sweepstakes

این قایق کانادایی در سال 1885 در بند Big Tub غرق شد. جالب است بدانید که این قایق تنها 3 متر زیر آب است و حتی غواصان تازه کار هم میتوانند به آن مکان با قدمت بیش از 100 سال بروند.

19- توپِ جنگی BlackBeard

جای تعجب نیست اگر شما هم یاد فیلم های “دزدان دریایی کارائیب” افتاده باشید! کشتی بادبانی Queen Anne’s Revenge که ادوارد تیچ  دزد دریایی ای با نام مستعار “ریش سیاه” ناخدای آن بود. این کشتی  در سواحل کارولینای شمالی با میلیون ها پوند از گنجینه های تاریخی و توپ های جنگی که وزن آنها در حدود 1400 کیوگرم بود، داشت غرق شد.

20- کشتی شکسته ی دریای مدیترانه باستان

برای هزارن سال افسانه ای وجود داشت که یک کشتی تجاری باستانی با جواهرات و سفال در دریای مدیترانه غرق شده است. در نهایت در سال 2014 غواصان در سواحا مالت کشتی غرق شده ی را از فنقیه یافتند که مملو از گلدان های قدیمی و گنجینه های طلایی بود که دست نخورده باقی مانده بودند.

21- بنای سنگی Stonehenge دریاچه میشیگان

اگرچه که این کشف در دریاچه میشیگان متعلق به اعماق دریا نیست اما تشکیل این بناهای سنگی به دوران ما قبل تاریخ  برمیگردد و شامل حکاکی موجوداتی شبیه فیل بر روی آن میشود.

نظر شما در مورد این کشفیات عجیب چیست؟ کدام یک از موارد این لیست بیشتر از بقیه شگفت انگیز بود؟ 

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید