30 تصویر واقعی و ترسناک از مخوف ترین گردبادهای جهان

0

30 تصویر واقعی و ترسناک از مخوف ترین گردبادهای جهان

تورنادوها یا گردبادها یکی از مخرب ترین و قدرتمندترین پدیده های طبیعت به حساب می آیند. جالب است بدانید در تمام قاره های کره زمین به جز جنوبگان (قطب جنوب) این پدیده مشاهده شده است. از نظر علمی، تورنادو ستونی از هوا است که به دور خود می چرخد و معمولا به دلیل برخورد توده های هوای گرم و سردی به وجود می آید که دارای بخار آب و فشار مختلف هستند. این پدیده معمولا در کنار خود بادهای قوی به همراه دارد که می توانند به سرعت 300 کیلومتر در ساعت برسندو بیش از 2 مایل گسترده باشند. بزرگترین تورنادوی تاریخ برای مدت 3.5 ساعت در گستره ای به وسعت 352 کیلومتر باقی مانده است! برای مقایسه می توانید تورنادویی را در نظر بگیرید که به مدت 3.5 ساعت حد فاصل شهرهای تهران و رشت را پوشانده باشد!

این پدیده در عین قدرت تخریب بسیار بالا، صحنه های بسیار زیبا و خیره کننده ای را رقم می زند که باعث شده هر ساله هزاران عکاس حرفه ای و آماتور به مناطقی از جهان که احتمال وقوع تورنادو در آنها بیشتر است سفر کرده و تصاویر آن را ثبت کنند. عکس گرفتن از تورنادو به شدت خطرناک بوده و می تواند در صورت نزدیک شدن بیش از حد به مرکز گردباد باعث صدمات جدی و حتی مرگ شود. معمولا در زمان بروز تورنادو، ستون قدرتمند هوایی که در مرکز قرار دارد اجسام سر راه خودش را از جا کنده و آنها را برای چندین کیلومتر با خود حمل می کند و سپس به اطراف پرتاب می کند. با این حال عکاسان شجاعی هم هستند که همه خطرات را به جان می خرند تا تصاویری را ثبت کنند که باعث شگفتی همگان خواهد شد. در ادامه 30 تصویر واقعی از مخوف ترین گردبادهای جهان را که توسط امانوئل موروتو ثبت شده خواهید دید. لطفا کمربندها را محکم ببندید!

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

گردباد

 

برای صرفه جویی در زمان و همچنین درگیر نشدن با مشکل سرعت پایین اینترنت، می توانید مجموعه کامل این تصاویر بی نظیر را از لینک انتهای مطلب دانلود کنید

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید