37 ماه رفتار غیرانسانی؛ خودسوزی مهاجر “افغان” در استرالیا

0

خبرگزاری میزان – یک پناهنده افغان در استرالیا به دلیل عدم رد درخواست پناهندگیش و بازگشت به افغانستان، پس از تحمل 37 ماه رفتار غیرانسانی در اردوگاهی در این کشور خود را آتش زد.

37 ماه رفتار غیرانسانی؛ خودسوزی مهاجر  به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “خدایار امینی” یک پناهجوی افغان در استرالیا، به دلیل اینکه درخواست پناهندگی‌اش توسط دولت استرالیا رد و از این کشور اخراج نشود، خود را در ملبورن استرالیا آتش زد.
 
فعالان “شبکه حقوق پناهجویان”در استرالیا، مدعی شدند که امینی 30 ساله، شب قبل از حادثه به آن‌ها گفته که تنها جرم وی پناهجو بودن بوده است.
 
این شبکه افزود: امینی بارها به فعالان این شبکه گفته که وی 37 ماه در مرکز نگهداری مهاجران “یونگاه هیل” استرالیا مورد آزار و اذیت قرار گرفته و علاوه بر رفتار به بدترین شکل ممکن با وی، حقوق اولیه انسانی‌اش نیز زیرپا گذاشته شده بود.
 
امینی ضمن تأکید بر “انسانیت یک شعار نیست و هر شخصی حق زندگی دارد” همچنین از شبکه حقوق پناهجویان خواسته بود که در حمایت از حقوق پناهجویانی که تنها بخاطر پناهجویی کشته می‌شوند، ایستادگی کند.
 
در پی پیروزی “مالکوم تورنبول” در انتخابات نخست‌وزیری استرالیا در سال گذشته میلادی، روند پذیرش مهاجران و پناهجویان با تغییرات بسیاری روبرو شده است که مشکلات فراوانی را برای پناهجویان در این کشور ایجاد کرده است.
 
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید