4 راهکار علمی برای توسعه زبان خردسالان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از آستان، نخستین تاکید از دیدگاه متخصصان علوم رفتاری تاکید بر توانایی است و برای کاربرد زبان در اهداف مختلف مد نظر قرار می گیرد. در این جنبه هدف رشد توانایی های فرد است که در توسعه و گسترش زبان در رسیدن به اهداف مختلف تعاملی حائز اهمیت است.

گام دوم در راستای تحقق توسعه زبان تمرکز بر توانایی و ظرفیت کودکان در یادگیری و کاربرد کلمات و حروف به صورت قابل درک و قابل فهم است. کودکان در ابتدا هنگام صحبت کردن اشتباهات زیادی دارند و گاهی نیز کلام شان غیر قابل درک است از این رو هدف تصحیح زبان و کاهش اشتباهات کلامی در کودکان است.

سومین تاکید از نگاه متخصصان رفتاری در حوزه کودکان، افزایش درک کودکان از قراردادهای ارتباطی است. هدف اصلی آشنایی فرزندان با قراردادهای رایج زبانی در ارتباط با دیگران است. در واقع با فراگیری قراردادهای زبانی فرزندان به تدریج می توانند قوانین و قواعد اجتماعی را یاد بگیرند.

چهارمین گام، توانایی کودک در کاربرد زبان برای رسیدن به اهداف روایی است. روایت داستان، قصه و اتفاقات روزمره از زبان فرزندان و رساندن مفهوم مورد نظر بسیار مهم است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید