4 وزیر افغانستان دانش‌آموخته دانشگاه‌های ایران هستند

0

وزیر تحصیلات عالی افغانستان در دیدار با رییس دانشگاه پیام نور ضمن اشاره به روابط حسنه این دو کشور از تحصیل 4 وزیر افغانستان در دانشگاه‌های ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی فریده مؤمند وزیر تحصیلات عالی کشور افغانستان در ادامه این نشست تشکر از دانشگاه پیام نور که همکاری گسترده‌ای با کشور افغانستان دارد خاطرنشان کرد: روابط ایران و افغانستان ریشه در سال‌های گذشته دارد و باید بگویم 4 وزیر فعلی افغانستان دانش‌‌آموخته دانشگاه‌های ایران هستند؛ آرزو داریم روابط این دو کشور در همه عرصه‌ها گسترش یابد.

وی با بیان این که یکی از دانشگاه‌های مطرح ایران که شعبه‌ای در پایتخت افغانستان دارد دانشگاه پیام نور است اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که 60 دانشجو برای دانشگاه افغانستان بورسیه می‌شوند.

وی درباره برنامه‌های وزارت تحصیلات عالی افغانستان به منظور جذب دانشجویان دختر بیان کرد: ما در صدد ازدیاد جذب دانشجویان دختر هستیم و بعد از برگزاری کنکور در این کشور 3 هزار دانشجوی دختر اضافه بر آن تعدادی که فعلاً داریم جذب خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول در دانشگاه‌های افغانستان رشته‌های خاص برای دختران فعال می‌شود چون مشکلات فرهنگی کشورمان سبب شده ما نتوانیم دختران زیادی را در دانشگاه‌هایمان جذب کنیم.

وزیر تحصیلات عالی افغانستان با استقبال از پیشنهاد رییس دانشگاه پیام نور مبنی بر بهره‌مندی از کتابخانه این دانشگاه تأکید کرد: ما نیاز خیلی شدیدی به استفاده از کتابخانه‌های الکترونیک داریم چون کتابخانه‌های ما اصلاً مجهز نیستند.

مؤمند خطاب به رییس دانشگاه پیام نور موضوع تشکیل یک کمیته مشترک با حضور مسئولان آموزشی دو کشور را پیشنهاد کرد. تا زمینه‌ای برای توسعه‌ی بیشتر این ارتباطات فراهم شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید