400 مدرسه در تهران نیازمند به بازسازی هستند/ بهره‌برداری 110 پروژه جدید قبل از مهر ماه 95

0

مدیر کل نوسازی مدارس تهران گفت: مدارسی در تهران هستند که نیازمند تخریب و بازسازی اند که با تلاش‌های در نظر گرفته شده در یک پروسه‌ی 10 ساله از چرخه‌ی کار آموزشی خارج می‌شوند.

ورناصری مدیر کل نوسازی مدارس شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  گفت:با توجه به پروژه‌هایی که در دست اجرا داریم، همچنان کمبود فضای آموزشی در استان تهران وجود دارد به خصوص در برخی از مناطق حاشیه‌ای شهر و سایت مسکن مهر که جز مواردی هستند که دراولویت کارهای ما قرار گرفته‌اند. 

وی ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم فضای آموزشی مناسب را از حیث تعداد کلاس و ظرفیت به فضای آموزشی استان اضافه کنیم و ممکن است تعداد مدارس دو شیفت افزایش یابد ولی با تمهیداتی که در نظر گرفته شده است به صورت 3 شیفته نخواهند شد . 

وی اظهار داشت: درکل استان حدود 110 پروژه پیش‌بینی کرده‌ایم که آماده‌ی بهره‌برداری هستند که حدود 1100 کلاس درس را شامل می‌شود و قبل ز شروع سال تحصیلی جدید آماده‌ی بهره‌برداری می‌شوند همچنین میانگین این کمبود دراستان تهران 30 درصد است و تا زمانی که این درصد به صورت یک شیفت نشوند، همچنان ما کمبود فضای آموزشی داریم. 

ورناصری تاکید کرد: به عبارتی حدود 1000 مدرسه نیاز داریم تا از دو شیفته بودن خارج شویم .

ورناصری تاکید کرد: در سطح استان تهران 1400 مدرسه داریم که نیاز به تخریب و بازسازی دارند و ما در حال برنامه ریزی هستیم تا این تعداد در یک پروسه‌ی زمانی 10 ساله از حرفهِ کار آموزشی خارج شوند. 

وی ادامه داد: پروسه‌ی تجاری کردن بخشی از فضای مدرس  و دریافت مجوز از شهرداری ، بازه زمانی زیادی را می‌ طلبد اما اگر این مراحل طی شود، ایده‌ی خوبی برای عملیاتی شدن ساخت فضای آموزشی باشد. 

و در آمد حاصل از این بخش تجاری به مدرسه بازگردد تا منبع در آمدی برای مدارس باشند. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید