473 فيلم كوتاه براي نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان سراسر كشور

0

گیگر:

473 فيلم كوتاه توسط نوجوانان در 59 دفتر انجمن سينماي جوانان ايران توليد شده است.

473 فيلم كوتاه براي نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان سراسر كشورگروه سینما و تلویزیون: با انتشار فراخوان نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان سراسر كشور توسط سازمان سينماي و سمعي بصري، بنياد سينماي فارابي و انجمن سينماي جوانان ايران در 10 تير 1394، هم‌زمان در 59 دفتر انجمن سينماي جوانان ايران در سراسر كشور كارگروه‌هاي اجراي المپياد تشكيل شدند. كارگروه‌هايي متشكل از سه عضو كه وظيفه بررسي و ارزيابي طرح‌هاي ارائه‌شده از سوي نوجوانان ثبت نام شده در المپياد را بر عهده داشتند. در نهايت طرح‌هاي انتخاب شده با ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌هاي موردنياز به مرحله توليد رسيدند. در مرحله توليد آثار با مشاوره و راهنمايي مشاوران تعيين‌شده از سوي كارگروه‌ها نوجوانان اقدام به توليد آثار خود در چهار قالب داستاني، مستند، پويانمايي و تجربه‌گرا كردند. دفاتر انجمن سينماي جوانان ايران علاوه بر ارائه اين خدمات نرم‌افزاري در خصوص ارائه تجهيزات لازم جهت توليد فيلم‌ها و نيز تسهيل روند فيلم‌سازي براي نوجوانان همراه نوجوانان فيلم‌ساز بودند.

 

به گزارش بولتن نیوز، در نهايت آثار توليد شده كه بالغ‌بر 473 فيلم كوتاه داستاني، مستند، پويانمايي و تجربه‌گرا بودند به ستاد مركزي انجمن سينماي جوانان ايران ارسال شدند. از بين اين آثار نيز توسط كارگروه‌هاي استاني تعداد 91 فيلم كوتاه به‌عنوان فيلم‌هاي برگزيده معرفي شدند.

 

ازاين‌بين استان اردبيل با 10 فيلم كوتاه، استان گلستان با 39 فيلم كوتاه، استان قزوين با 10 فيلم كوتاه، استان تهران با 38 قيلم كوتاه، استان آذربايجان شرقي با 16 فيلم كوتاه، استان چهارمحال و بختياري با 10 فيلم كوتاه، استان آذربايجان غربي با 16 فيلم كوتاه، استان كردستان با 14 فيلم كوتاه، استان زنجان با 7 فيلم كوتاه، استان يزد با 7 فيلم كوتاه، استان كرمانشاه با 8 فيلم كوتاه، استان خراسان رضوي با 22 فيلم كوتاه، استان خراسان شمالي با 10 فيلم كوتاه، استان سيستان و بلوچستان با 12 فيلم كوتاه، استان هرمزگان با 9 فيلم كوتاه، استان لرستان با 20 فيلم كوتاه، استان البرز با 14 فيلم كوتاه، استان همدان با 54 فيلم كوتاه، استان مازندران با 9 فيلم كوتاه، استان خوزستان با 14 فيلم كوتاه، استان اصفهان با 51 فيلم كوتاه، استان بوشهر با 8 فيلم كوتاه، استان كرمان با 13 فيلم كوتاه، استان قم با 12 فيلم كوتاه، استان خراسان جنوبي با 4 فيلم كوتاه، استان كهگيلويه و بويراحمد با 6 فيلم كوتاه، استان سمنان با 5 فيلم كوتاه، استان فارس با 3 فيلم كوتاه استان ايلام با 3 فيلم كوتاه، استان مركزي با 8 فيلم كوتاه، استان گيلان با 21 فيلم كوتاه آمار تعداد فيلم‌هاي كوتاه توليد شده در نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان سراسر كشور را تشكيل مي‌دهند.

 

اسامي آثار برگزيده استاني نيز عبارت‌اند از:

 

استان گلستان:

 

برگزيده اول: دلم براي باغچه مي‌سوزد به كارگرداني صبا حيدري

 

برگزيده دوم: پروژه پنج به كارگرداني محمدمهدي سماواتي

 

برگزيده سوم: همين‌جوري خوبه به كارگرداني مصطفي عشرتي

 

 

استان بوشهر:

 

برگزيده اول: به دنبال زندگي به كارگرداني دنيا كرم زاده

 

برگزيده دوم: يك اتفاق ساده به كارگرداني عليرضا فرامرزي

 

برگزيده سوم: قفس‌ها را مي‌خرم به كارگرداني آناهيتا يزدان‌شناس

 

 

استان مازندران:

 

برگزيده اول: دنياي وارونه من به كارگرداني فربود مرادي

 

برگزيده دوم: نوبت به كارگرداني سيد محمد تقيان

 

برگزيده سوم: در نهايت به كارگرداني مليكا وزيرمقدم

 

 

استان زنجان:

برگزيده اول: «پ» به كارگرداني مسعود نوروزي

 

برگزيده دوم: الف مثل آب به كارگرداني مريم حسني و ليلا مولايي

 

برگزيده سوم: عكس به كارگرداني اسمر حسني

 

 

استان كرمان:

 

برگزيده اول: انار به كارگرداني علي غياثي

 

برگزيده دوم: هشدار به كارگرداني حسين زينلي پور

 

برگزيده سوم: حس به كارگرداني كيانوش غلامي

 

 

استان كردستان:

 

برگزيده اول: اتو به كارگرداني مبين قادري

 

برگزيده دوم: روزگار زودگذر به كارگرداني نويد زارع

 

برگزيده سوم: آينده تلخ به كارگرداني پريسا محمدي

 

استان قم:

 

برگزيده اول: شايد دير به كارگرداني مهشاد ولي

 

برگزيده دوم: دير به كارگرداني فاطمه حسيني فر

 

برگزيده سوم: شب آفتابي به كارگرداني فاطمه عرب

 

 

استان كهگيلويه و بوير احمد:

 

برگزيده اول: فيلم بغض خيس به كارگرداني حلما شيرزاد

 

برگزيده دوم: فيلم سيغاني كه بود به كارگرداني پرديس پاكزاد

 

برگزيده سوم: فيلم سلفي به كارگرداني ريحانه حسن پور

 

 

استان البرز:

 

برگزيده اول: فيلم گل فروش به كارگرداني فرهاد سلطاني

 

برگزيده دوم: فيلم هفتاد به كارگرداني مهدي كاظمي

 

برگزيده سوم: فيلم بارش به كارگرداني سيد محمدرضا حسيني

 

 

استان آذربايجان شرقي:

 

برگزيده اول: فيلم حذف به كارگرداني احمد نصيري

 

برگزيده دوم: فيلم آب به كارگرداني فرشاد نادري

 

برگزيده سوم: فيلم دودي به كارگرداني احمد نصيري

 

 

استان خراسان رضوي:

 

برگزيده اول: فيلم اتاق پرو به كارگرداني سهيل سهيلي

 

برگزيده دوم: فيلم من هم ميرم… اما به كارگرداني حميدرضا مجتهد زاده و محمد حامد اسدي

 

برگزيده سوم: فيلم اكنون به كارگرداني مبينا حسن‌زاده

 

 

استان مركزي:

 

برگزيده اول: فيلم سنت كهن به كارگرداني محمدامين محمدي

 

برگزيده دوم: فيلم كنتور به كارگرداني كسري هدايت نيا

 

برگزيده سوم: فيلم هفده به كارگرداني پگاه اكبري

 

 

استان كرمانشاه:

 

برگزيده اول: فيلم سايه‌روشن به كارگرداني فريما سيفي

 

برگزيده دوم: فيلم تفاهم به كارگرداني اسما شيري

 

برگزيده سوم: فيلم اعلاميه به كارگرداني حميدرضا درخشان فر

 

 

استان قزوين:

 

برگزيده اول: فيلم شام آخر به كارگرداني محمدحسين مهديخاني

 

برگزيده دوم: فيلم تيك‌تاك به كارگرداني محدثه هزاره‌اي

 

برگزيده سوم: فيلم خانه چوبي به كارگرداني نفيسه حاجي زاده

 

 

استان سمنان:

 

برگزيده اول: فيلم فريادهاي خاموش به كارگرداني محيا حسامي پيله ور

 

برگزيده دوم: فيلم قضاوت به كارگرداني حميدرضا فرشي

 

 

استان خراسان جنوبي:

 

برگزيده اول: فيلم چشم دو ابرو به كارگرداني اميرمحمد ترابي

 

برگزيده دوم: فيلم برادرم هابيل به كارگرداني اميرحسين شيخ

 

برگزيده سوم: فيلم تاريكي شب به كارگرداني مهدي بهروز فر

 

 

استان چهارمحال و بختياري:

 

برگزيده اول: فيلم پانسمان به كارگرداني سيد مهدي طاهريان

 

برگزيده دوم: فيلم پشت چراغ‌قرمز به كارگرداني نسيم برزكارقهفرخي

 

برگزيده سوم: فيلم قصه مادر به كارگرداني هستي كوهي فائق

 

 

استان اردبيل:

 

برگزيده اول: فيلم قاب خالي به كارگرداني اميرحسين موسوي

 

برگزيده دوم: فيلم نفس به كارگرداني سعيد دانشور

 

برگزيده سوم: فيلم بي پايان به كارگرداني اميرحسين موسوي

 

 

استان آذربايجان غربي:

 

برگزيده اول: فيلم چمدان تنهايي به كارگرداني پارسا فريور

 

برگزيده دوم: فيلم مترسك به كارگرداني پريزاد احمدي

 

برگزيده سوم: فيلم الماس گران‌بها به كارگرداني حامد حسين زاده

 

 

استان يزد:

 

برگزيده اول: فيلم قانون به كارگرداني غزل روشن بخش

 

برگزيده دوم: فيلم عصر خيلي جديد به كارگرداني مهدي گلزاري

 

برگزيده سوم: فيلم خورجين به كارگرداني اميد حاجي زاده

 

 

استان گيلان:

 

برگزيده اول: فيلم آدم‌هاي سر به زير به كارگرداني صاحبه و فاطمه خدمتگزار

 

برگزيده دوم: فيلم خاطره بازي به كارگرداني نواب محمدي

 

برگزيده سوم: قلم نقاشي دنا به كارگرداني الميرا رستمي

 

 

استان خراسان شمالي:

 

برگزيده اول: فيلم نمك و ماهواره به كارگرداني زهرا برزگر

 

برگزيده دوم: فيلم ترس شيرين به كارگرداني ثنا علي آبادي

 

برگزيده سوم: فيلم زنگ هندونه به كارگرداني شقايق حيدري

 

 

استان هرمزگان:

 

برگزيده اول: فيلم انسان كه مي‌خواهد به كارگرداني زهرا حيدري

 

برگزيده دوم: فيلم دريا. د به كارگرداني دريا سايباني

 

برگزيده سوم: فيلم بي نام و نشان به كارگرداني علي قراگوزلو

 

 

استان سيستان و بلوچستان:

 

برگزيده اول: فيلم تقلا به كارگرداني محسن حمدي

 

برگزيده دوم: فيلم بدون من به كارگرداني زهرا اسماعيلي

 

برگزيده سوم: فيلم قفس زندگي به كارگرداني محبوبه كشتگر

 

 

استان اصفهان:

 

برگزيده اول: فيلم كبوتر به كارگرداني امير احمدي

 

برگزيده دوم: فيلم نوبت من به كارگرداني مسعود دست آموز

 

برگزيده سوم: فيلم حريم به كارگرداني عليرضا نظري

 

 

استان لرستان:

 

برگزيده اول: فيلم نقاشي‌ها حرف مي زنن به كارگرداني رضا سليماني

 

برگزيده دوم: فيلم هيچ تنهايي به كارگرداني فاطمه بابايي مطلق

 

برگزيده سوم: فيلم نادين به كارگرداني سمن ابوالفضلي

 

 

استان خوزستان:

 

برگزيده اول: فيلم كودكي‌ام را قاب كن به كارگرداني زهرا برون

 

برگزيده دوم: فيلم درخشش به كارگرداني ميلاد جعفري

 

برگزيده سوم: فيلم نور اميد به كارگرداني مبينا نجفيان

 

 

استان فارس:

 

برگزيده اول: فيلم قرمز به كارگرداني محمدمهدي بيات

 

 

استان ايلام:

 

برگزيده اول: فيلم كرم بازيگوش به كارگرداني مهديه السادات موسوي

 

 

استان همدان:

 

برگزيده اول: فيلم سفيد – سياه به كارگرداني مصطفي حامي خواه

 

برگزيده دوم: فيلم كيك كاكائويي به كارگرداني ساجده زماني مقدم

 

برگزيده سوم: فيلم ناتمام به كارگرداني زهرا حقيقت

 

 

 استان تهران:

 

برگزيده اول: فيلم قطره قطره به كارگرداني باران چراغي پور

 

برگزيده دوم: فيلم افسار گسيخته به كارگرداني رامين حماطي

 

برگزيده سوم: فيلم دو راهي به كارگرداني احسان حق دائي

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید