5 ابتکار هوشمندانه کمپانی تسلا

0

5 ابتکار هوشمندانه کمپانی تسلا

کمپانی تسلا به مدیریت ایلان ماسک یکی از مهم ترین شرکت های عصر جدید است. اصلی ترین پشتوانه این کمپانی که در بازاری به شدت رقابتی و آزاد مانند بازار آمریکا توانسته در مدت کوتاهی بسیاری از بزرگان صنعتی جهان را به تعجب وادارد تفکر خلاقانه مدیر و مهندسین ارشد آن است که هر بار تلاش می کنند دروازه ای جدید برای ورود انسان ها به آینده باز کنند. شاید تسلا بیش از هر چیزی به خودروهای تمام الکتریکی آن مشهور باشد، اما این شرکت ابتکارات هوشمندانه بیشتری هم دارد. در ادامه برای آشنا شدن با 5 مورد از این ایده های خلاقانه با سخت افزار همراه باشید.

بزررگترین ساختمان صنعتی جهان

تسلا برای سرعت بخشیدن به تولیدات خود و در نتیجه در دست گرفتن هر چه سریعتر بازارهای مختلف نیازمند کارخانه ای عظیم است که بتواند در درجه اول باتری های مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی این شرکت را تامین کرده و آنها را از فرآیندهای تولید و واردات این محصول بی نیاز کند. Gigafactory تسلا که ویدئوی آن را نیز اخیرا در وب سایت سخت افزار مشاهده کردید در صحرای نوادا در آمریکا، بزرگترین ساختمان صنعتی جهان است که به زودی به مرحله بهره برداری نهایی خواهد رسید. هدف تسلا از ساخت Gigafactory کاهش 30 درصدی قیمت باتری های لیتیومی مورد استفاده در خودروها و افزایش دو برابری تولید این باتری در مقیاس جهانی است.

یک باتری برای روشن کردن خانه شما

سیستم باتری مسکونی تسلا مدت ها در لیست تجهیزات مورد انتظار کاربران دستگاه های دیجتال در جهان قرار داشت که در بهار گذشته به صورت رسمی معرفی شد و البته در مدتی بسیار کوتاه تمام موجودی آن به فروش رفت. Powerwall های 3500 دلاری به کاربران خانگی اجازه می دهند تا انرژی خورشیدی و یا سایر انرژی های تجدید پذیر را ذخیره کرده و در زمان مورد نیاز از آنها استفاده کنند. Powerwall در اولین مرحله عمر خود قرار دارد و در آینده می تواند انقلابی در زمینه انرژی ایجاد کند. گفته می شود نسل دوم این ایستگاه ها با نام Mark II در تابستان سال جاری عرضه خواهند شد که دارای ظرفیت بیشتر از نسخه اول هستند.

ایستگاه های شارژ سریع برای خودروهای الکتریکی

همان طور که ماشین های فعلی برای حرکت کردن به بنزین نیاز دارند، خودروهای الکتریکی نیز برای تامین نیروی مورد نیاز خود به انرژی الکتریکی نیازمندند. به همین دلیل ساخت ایستگاه هایی مشابه پمپ های بنزین برای خودروهای الکتریکی اهمیت بسیار زیادی در آینده این ماشین ها ایفا خواهد کرد اولین ایستگاه های شارژ ماشین های الکتریکی تسلا در سال 2012 با نام SuperCharger ساخته شدند و قادر بودند خودروهای تسلا را در مدت زمانی کمتر از یک ساعت به میزان کامل شارژ کنند. در سال های اخیر این کمپانی سرمایه گذاری بیشتری را در این زمینه انجام داده و شبکه ایستگاه های شارژ خود را به 681 عدد با 4157 سوپرشارژر رسانده است. این سوپرشارژرها دارای سقف هایی ساخته شده از سلول های خورشیدی هستند که مقداری از انرژی مورد نیاز برای شارژ باتری ها را تامین می کنند. تسلا قصد دارد ایستگاه های شارژ خود را با تجهیزات تعویض باتری تکمیل کند که تنها در 90 ثانیه باتری خودرو را تعویض کرده و راننده را آماده به حرکت می کنند.

شارژر روباتیک خودکار

با وجود اینکه این شارژرهای روباتیک که ظاهری شبیه به مار دارند هنوز به صورت رسمی وارد بازار نشده اند، تسلا در حال تکمیل و آماده سازی زمینه های لازم برای فروش آنهاست. اولین نمونه های آزمایشی این شارژرها سال گذشته در معرض دید عموم قرار گرفتند و نشان دادند که این شارژرهای خودکار بدون هیچگونه دخالت عوامل انسانی پارک شدن یک خودروی الکتریکی تسلا را تشخیص داده و با حرکت کردن به سمت ورودی محل شارژ، باتری خودروها را شارژ می کنند.

نمایشگاه های سیار خودرو

تسلا اولین شرکتی است که مشکل ساخت نمایشگاه برای عرضه و رساندن خودروها به دست مشتریان را با یک ایده بسیار ساده حل کرده است. نمایشگاه های سیار این کمپانی می توانند به پشت یک تراک متصل شده و در هر مکانی راه اندازی شوند. در تابستان گذشته تورهای تسلا در آمریکا و اروپا برقرار شده و شیوه جدید این کمپانی برای فروش خودروها را نمایش دادند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید