5 سال زندان برای افشای تصاویر خصوصی بازیگران

0

5 سال زندان برای افشای تصاویر خصوصی بازیگران

سال گذشته بود که انتشار تصاویر خصوصی بازیگران هالیوودی در فضای مجازی جریانی عظیم به راه انداخت و پس از پیگیری های گسترده پلیس به این نتیجه رسید که تصاویر در نتیجه هک شدن حساب iCloud این بازیگران منتشر شده اند. این اتفاق سرآغاز انتقادات شدید از اپل به دلیل نقص سیستم امنیتی این شرکت بود که البته در بیانیه هایی توضیحات اپل در این خصوص منتشر شد و به کاربران اطمینان داده شد که این شرکت در حال تلاش برای رفع ایرادات موجود است. حالا و پس از گذشت چندین ماه از این اتفاق حکم محکومیت هکری که این تصاویر را در اینترنت منتشر کرد از سوی دادگاه فدرال آمریکا صادر شده است.

در ماه های گذشته سال 2016 ابتدا رایان کالینز به جرم دست داشتن در هک حساب iCloud بازیگران هالیوود دستگیر شد و اعتراف کرد که به 72 حساب کاربری Gmail و 50 اکانت iCloud دسترسی داشته است. پس از این اتفاق نیز ادوارد ماجرژیک به جرمی مشابه روانه دادگاه شد و به سرقت 300 رمز عبور Gmail و iCloud اعتراف کرد که 30 مورد از آنها متعللق به بازیگرن و فعالان هنری آمریکا بوده است. دادگاه برای هر دو نفر آنها دستور 5 سال زندان صادر کرده است. جرم این افراد دسترسی غیر مجاز به رایانه های حفاظت شده برای دسترسی به اطلاعت عنوان شده است و البته صحبتی از انتشار این تصاویر به میان نیامده زیرا دلیل محکمه پسندی برای دست داشتن آنها در افشای این تصاویر به دست نیامده است.

به نظر شما آیا 5 سال زندان برای این جرم کافی است یا بیش از حد سخت گیری شده؟ جای خالی این گونه قوانین را در ایران چطور ارزیابی می کنید؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید