500 ابتکار و اختراع در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی

0

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی از 500 اختراع در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی در رده سنی دانش‌آموزی خبر داد.

محمد حسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌و گو با خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی   گفت: تاکنون بیش از 500 ابتکار و اختراع در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی شناخته شده است که زمینه ساز ظهور خلاقیت و توانایی بالقوه دانش‌آموزان و فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان است. 

وی ادامه داد: باید بر صنعت گیاهان دارویی در توسعه کشور و با استفاده از روش‌های نوین و آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های حاصل در زمینه گیاهان دارویی و سایر فرآورده‌های طبیعی تاکید کرد.

 

عصاره بیان کرد:فرصت‌های نوین کارآفرینی و اشتغال زایی در بخش تولید و فرآورده‌های صنایع کوچک،‌متوسط و پیشرفته در زمینه گیاهان دارویی فرصت ارتقای قابلیت‌های علمی را با ارزش افزوده بالا فراهم می‌کند. 

وی تصریح کرد: فعالیت خوبی با پژوهش سراهای آموزش و پرورش آغاز شده از همین رو سومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی ایران در15 تا 17 شهریور ماه 95 با همکاری ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش بنیان برگزار می‌شود. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید