6 میلیون از اعضای خانوارها در کشور با اعتیاد درگیر هستند/ سم زدایی نوزادان متولد شده از مادران معتاد

0

قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور گفت: مسئله سم زدایی فرزندان متولد شده از مادران معتاد و هماهنگی های لازم با قوه قضاییه برای تحویل آنها به خانواده یا بهزیستی از جمله اقدامات ضروری مطرح شده است.

سیدمحمد هادی قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ با بیان اینکه آمار ارائه شده نشان دهنده جمعیت 1.5 میلیون نفری مبتلا به اعتیاد درکشور است، گفت: این تعداد 8 تا 10 درصد جمعیت کشور را شامل می شود که 6 میلیون از اعضای خانوارها را با خود درگیر کرده است.

قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیریه‌های حوزه سلامت کشور ضمن تاکید بر لزوم پرداختن جدی به مسئله مادران معتاد افزود: مسئله سم زدایی فرزندان متولد شده از مادران معتاد و هماهنگی های لازم با قوه قضاییه برای تحویل آنها به خانواده یا بهزیستی از جمله اقدامات ضروری مطرح شده است.

وی درخصوص اقدامات وزارت بهداشت برای درمان معتادان عنوان کرد: درگذشته اقداماتی در این زمینه صورت گرفته اما ستاد اجتماعی در زمینه مبارزه با مواد مخدر برنامه و هماهنگی های جدی برای مسئله درمان دارد.

ایازی تاکید کرد: جذب افراد معتاد از سوی خانواده و دوستان از جمله مواردی است که اهمیت بسیاری در کنترل اعتیاد دارد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید