6 گرایش رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ادغام شد

0

رئیس کارگروه رشته روانشناسی در شورای تحول علوم انسانی از ادغام 6 گرایش این رشته خبر داد.

علی فتحی آشتیانی رئیس کارگروه رشته روانشناسی در گفت و گو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی  درباره آخرین وضعیت بازنگری سرفصل های روانشناسی در مقطع کارشناسی اظهار داشت: کارگروه روانشناسی در شورای تحول علوم انسانی، تمام گرایش های دوره کارشناسی از جمله روانشناسی بالینی، روانشناسی کودکان استثنایی، روانشناسی صنعتی – سازمانی که در کل 6 گرایش می شود، از زمان راه اندازی کارگروه ادغام کرد.

وی با بیان اینکه حاصل این ادغام ها، راه اندازی یک برنامه درسی جدید به نام روانشناسی در مقطع کارشناسی شد، گفت: این امر، مهمترین اقدام انجام شده در شورای تحول علوم انسانی در گروه روانشناسی به شمار می آید.

آشتیانی همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در دوره کارشناسی ارشد، بیان کرد:برنامه ای با عنوان کارشناسی ارشد “روانشناسی دین” نهایی و تصویب شده که به زودی ابلاغ و اجرایی می شود.

وی گفت: سایر برنامه ها از جمله کارشناسی ارشد روانشناسی صنعتی _سازمانی، روانشناسی بالینی، روانشناسی مثبت ، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی کودکان و میانسالی خاص در آینده ای نزدیک به مرحله تصویب می رسد.

رئیس کارگروه شورای تحول علوم انسانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمام سر فصل های بازنگری شده دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی و آزاد در حال اجراء است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید