600 تا 700 هزار نفر در ایران به زخم های مزمن مبتلا هستند

0

رییس کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت با اشاره به مبتلایان به زخم های مزمن در ایران گفت: شایع ترین علل ایجاد زخم های مزمن بیماری هایی دیابت، زخم های فشاری و ناشی از بی حرکتی است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی ؛ سید مهدی طبایی رییس کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت در نشست خبری اولین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت که صبح امروز در واحد علوم پزشکی جهاد دانشگاهی تهران اظهار داشت:‌ حوزه زخم و ترمیم بافت از موضوعات بسیار مهم در علوم پزشکی کشور است.

وی افزود: در دنیا چالش بسیار مهمی در حوزه زخم وجود دارد که تلاش اساتید سراسر جهان در حل این معضل ستودنی است.

طبایی با تاکید بر اینکه در حوزه زخم های مزمن در سال های اخیر کمتر پرداخته شده است ابراز داشت: زخم مزمن زخمی است که مدت طولانی از بهبود آن گذشته و با توجه به شرایط بیمار و نوع زخم بهبود پیدا نمی کند و این زخم علاوه بر آسیب جسمانی مشکلاتی بسیار روحی و روانی برای این بیماران ایجاد می کند.

رییس کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت بیان کرد: شایع ترین علل ایجاد زخم های مزمن دیابت، زخم های فشاری و ناشی از بی حرکتی است.

وی ابراز داشت: جهاد دانشگاهی چند سالی است که به همت اساتید دانشجویان و محققان در این زمینه مشغول به فعالیت است، و سعی بر این است که توجه مسئولین را به این موضوع مهم جلب کنیم.

طبایی تصریح کرد: بر اساس مقالات بین 600 تا 700 هزار نفر در ایران به زخم های مزمن مبتلا هستند و مراکزی که بتواند در زمینه تشخیص و درمان به این بیماران خدمات ارائه دهد فعلا وجود ندارد.

در حال تکمیل/

لینک مطلب

پاسخ دهید