600 میلیارد دلار هزینه سالانه درمان دیابت در دنیا/ 3.8 میلیارد دلار در ایران

0

معاون بهداشت هزینه سالانه درمان دیابت در دنیا را 600 میلیارد دلار و در ایران 3.8 میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر علی اکبر سیاری با اعلام این خبر در مراسم روز جهانی دیابت در تالار امام بیمارستان امام (ره) گفت: 400 میلیون نفر در دنیا دیابت دارند که تا سال 2030 به 600 میلیون نفر افزایش می یابد، و در این میان سالانه پنج میلیون نفر بر اثر این بیماری می میرند.

وی افزود: در ایران 4.5 میلیون نفر دیابت دارند که تا دو سال آینده به شش میلیون نفر افزایش می یابد و این در حالی است که  50 درصد از دیابت خود خبر ندارند.

دکتر سیاری بیان داشت: دو عامل اصلی دیابت رفتار فردی و زمینه های خطر بیولوژیک است. رفتار فردی مثل عدم تحرک و رژیم غذایی نامناسب و عوامل بیولوژیک هم مثل ژنتیک افراد است.

معاون بهداشت ادامه داد: در کشورما 15 میلیون نفر کلسترول بالا دارند که ناشی از تغذیه نامناسب و عدم رعایت موارد مربوطه است. همچنین افراد باید روزی نیم ساعت پیاده روی کنند که متاسفانه خیلی ها این کار را نمی کنند.

دکتر سیاری افزود: بالای 50 درصد بیماران فشار خون از بیماری خود خبر ندارند. 10 میلیون نفر در کشور فشارخون دارند که 4 میلیون نفر آنان ساکن روستاها هستند.

معاون بهداشت گفت: در سال 93 شبکه بهداشت یک میلیون نفر از این افراد را شناسایی کرده که 400 هزار نفرشان ساکن روستاهستند و 83 درصدشان تحت مراقبت قرار گرفته اند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید