64 گیگابایت حافظه در نسل سوم فناوری HBM برای کارت گرافیک ها

0

64 گیگابایت حافظه در نسل سوم فناوری HBM برای کارت گرافیک ها

این روز ها تب و تاب  و اخبار های پیرامون نسل جدید pci express و حافظه های GDDR6 بسیار داغ است حال جزییاتی در خصوص نسل سوم این فناوری HBM منتشر شده که می تواند تنور گمانه زنی ها درباره آینده این صنعت را داغ تر از همیشه کند.

نسل اول hbm بر روی کارت گرافیک AMD Fury X با میزان حافظه 4 گیگابایت روانه بازار شد و نسل دوم به گفته شرکت نوید پشتیبانی تا 32 گیگابایت را خواهد داد (به احتمال بسیار تا چند ماه دیگر پرچم دار های ای ام دی  مبتنی بر hbm2 را شاهد خواهیم بود ). همان طور که میدانید به گفته کمپانی AMD پهنای باند 512GB/S برای HBM2  در دسترس است اما نسل سوم نوید رابط 4096  بیتی و پهنای باند ماورایی 2 ترابایت برثانیه را خواهد داد. کمپانی SK hynix یکی از بزرگترین تولید کنندگان حافظه گرافیکی اولین گام ها در دستیابی به این اعداد رویایی را آغاز کرده است.  با نسل جدید hbm3 شاهد افزایش بازدهی انرژی و قیمت کمتر خواهیم بود و به احتمال زیاد از این فناوری بر روی سرورها ، کارت های گرافیکی، تلویزیون ها و کنسول های نسل بعد استفاده خواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید