650 تخت بیمارستانی تا پایان سال در استان البرز به بهره برداری می‌رسد

0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: 650 تخت بیمارستانی تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری می‌رسد و تا اندازه‌ای مشکلات ناشی از کمبود تخت‌های بیمارستانی را به ویژه در کرج را تسهیل می‌کند.

وی از  راه اندازی هزار تخت بیمارستانی تا پایان نیمه ی اول سال 95 در البرز خبر داد و افزود:  650 تخت بیمارستانی نیز تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری می رسد.

دکتر درفشی با اشاره به اینکه با راه اندازی هزار تخت سرانه موجود به 0.7  به ازای هر هزار نفر خواهد رسید اظهار داشت: برای رسیدن به سرانه استاندارد تعیین شده  استان ، 3 هزار و 600 تخت دیگر نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به اینکه شهرستان فرديس با جمعيت بالغ بر 500 هزار نفر حتي يك تخت بيمارستاني هم ندارد افزود: مشکلات امکانات درمانی و تخت های بیمارستانی در بیشتر شهر های پرجمعیت و کم جمعیت استان وجود دارد و تنها ویژه شهرستان طالقان نیست‌.

وی ادامه داد: جمعیت شناور و متغییر شهرستان طالقان  که در برخی از فصول،  افزایش  و در برخی روزهای سال کاهش می یابد به یک چالش برای راه اندازی بیمارستان در آن شهرستان تبدل شده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز  در ادامه گفت: :  با پیگیری های انجام شده یک بیمارستان 43 تختخوابی طبق برنامه سطح بندی وزارت بهداشت برای شهرستان طالقان در نظر گرفته شده است‌.

دکتر درفشی با اشاره به اینکه در صورت تامین اعتبار لازم و یا وجود متقاضیان جهت ساخت بیمارستان در این شهرستان  می توان موضوع را از طریق کمیسیون ماده 20 وزارت بهداشت   تا  اخذ موافقت اصولی پیگیری کرد، افزود: با توجه به مکاتبات صورت گرفته با نمایندگان شهرستان های ساوجبلاغ  ، نظرآباد  و طالقان در مجلس و همچنین  امور مجلس وزارت بهداشت ساخت بیمارستان در طالقان در حال پیگیری است.  

گفتنی است موضوع رفع کمبود تخت بیمارستانی در استان البرز با توجه به جمعیت بالای این استان در پی بازدید وزیر بهداشت از مراکز درمانی این استان بارها مورد تاکید قرار گرفته بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید