69 درصد از روغن‌ زیتون‌های بازار تقلبی هستند/ترفندی برای تشخیص روغن زیتون اصل

0

خبرها حاکی از آن است که حدود 69 درصد از روغن‌های موجود در بازار تقلبی است و بهتر است افراد با افزایش آگاهی روغن زیتون‌های تقلبی را از اصلی تشخیص دهند.

به گزارش  خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ روغن زیتون روغنی بسیار پرخواص است که فهرست خواص آن تمامی ندارد و حاوی ویتامین های همچون E، K، چربی‌های مفید و سالم همچون امگا 6 و امگا 3 است. علاوه بر این، روغن زیتون یکی از بخش‌های جدانشدنی از رژیم مدیترانه‌ای است.

آنتی‌اکسیدان‌هایی که در روغن زیتون اصل وجود دارد با بسیاری از بیماری‌ها همچون مشکلات قلبی عروقی، کلسترول و فشار خون مبارزه می‌کند و خاصیت ضدالتهابی دارد و LDL موجود در خون را نیز تنظیم می‌کند. این در حالی است که دانشمندان تایید کرد‌ه‌اند که بیشتر روغن‌های زیتون عرضه شده به بازار اصل نیستند و بنابراین علاوه بر این که این خواص را ندارند مضر نیز هستند.

69 درصد از روغن‌ زیتون‌های بازار تقلبی هستند/ترفندی برای تشخیص روغن زیتون اصل

روغن زیتون‌های تقلبی دارای مواد شیمیایی و روغن‌های کم‌کیفیت و بسیار رقیق هستند. گفته می‌شود که روغن زیتون‌هایی که ساخت ایتالیا باشد بسیار مرغوب است این در حالی است که نام ایتالیا بدون هیچ پشتوانه‌ای بر روی فهرست مواد تشکیل‌دهنده این روغن‌ها درج می‌شود و بیشتر آن‌ها از اسپانیا، تونس و مراکش صادر می‌شوند.

در بیشتر موارد برای حفظ رنگ واقعی روغن زیتون به آن کلروفیل و روغن‌های بی‌کیفیت اضافه می‌شود و بر روی بیشتر شیشه‌های روغن زیتون‌هایی که تقلبی است عباراتی همچون «Extra Virgin» و «Imported from Italy» درج می‌شود. این در حالی است که فرآیند واردات آن کاملا قانونی است و در بیشتر نقاط دنیا به فروش می‌رسد.

منبع: Healthy Food House

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید