75 درصد از مراجعان به پزشک عمومی، نیاز به درمان ندارند

0

75درصد بیمارانی که به پزشک عمومی مراجعه می‌کنند یا نیاز به هیچ درمانی ندارند و یا حداکثر نیازشان داورهایی است که می‌توانند بدون تجویز پزشک بگیرند.

محمود خدادوست معاون طب سنتی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  گفت: به طور کلی بیشتر پیام طب سنتی حفظ تندرستی و اصلاح سبک زندگی مردم است که قطعا می‌تواند به اقتصاد سلامت کمک کند و بار بیماری‌های مزمن را کم کند. در طب سنتی 6 اصل ضروری تندرستی همان 6 اصلی است که با حرکت، ورزش، غذا، خواب و اعراض نفسانی به سبک زندگی مردم ربط دارد.

وی ادامه داد: طی تحقیقاتی که در شبکه ملی سلامت انگلیس انجام شد محققان دریافتند 75درصد از بیمارانی که سرپایی به پزشک عمومی مراجعه می‌کنند نیاز به هیچ درمانی ندارند و یا حداکثر نیازشان داروی‌هایی است که می‌توانند بدون تجویز پزشک بگیرند.

خدادوست خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم آموزش لازم را به مردم بدهیم و سواد سلامت آنها را بالا ببریم می‌توانیم مصرف داروهای شیمیایی و مراجعه به پزشک را کم کنیم از آنجایی که طب سنتی ریشه در باورهای ما دارد می‌تواند در سبک زندگی مردم نقش تعیین‌ کننده‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید