79 هزار گردشگر “روسی” در مصر بلاتکليف مانده اند

0

خبرگزاری میزان – رئیس سازمان گردشگری دولتی روسیه روز شنبه گفت حدود 79 هزار روس پس از اقدام کرملین به تعلیق همه پروازهای روسیه به مصر درپی سقوط هواپیمای روسی در شبه جزیره سینا ، در مصر بلاتکلیف مانده اند.

79 هزار گردشگر به گزارش گروه فضای مجازی بخرگزاری میزان به نقل از خبرگزاری رویترز از مسکو ، اولگ سافونوف Oleg Safonov افزود اکثر روس ها برای تعطیلات به شرم الشیخ رفته بودند. هزار و 200 نفر از آنها پیشتر به کشور بازگشته اند اما هنوز 79 هزار نفر همچنان در مصر بلاتکلیف مانده اند.
خبرگزاری های روسی به نقل از سافونوف اعلام کردند روندی برنامه ریزی شده به منظور تخلیه همه گردشگران به اجرا درخواهد آمد.

سافونوف تصریح کرد مسافران بدون چمدان هایشان به کشور باز خواهند گشت.
این تصمیم روسیه شبیه اقدام انگلیس برای بازگرداندن هزاران گردشگر خود از مصر در بحبوحه نگرانی های شدید امنیتی است.

روسیه روز جمعه پرواز هواپیماهای مسافربری خود را به مصر به حال تعلیق درآورد و آمریکا نیز تدابیر امنیتی جدیدی را برای سفرهای هوایی اتخاذ کرد.

شاخه گروه دولت اسلامی ( گروه تکفیری صهیونیستی داعش ) در شبه جزیره سینا مسئولیت سقوط این هواپیمای روسی را به عهده گرفته است. اگر چنین چیزی ثابت شود نخستین حمله ستیزه جویان داعش به یک هواپیمای مسافربری خواهد بود.

با این حال مسکو که بیش از یک ماه قبل حملاتی هوایی را علیه ستیزه جویان داعش در سوریه آغاز کرده است اما می گوید نتیجه گیری در مورد اینکه آیا این هواپیما واقعا هدف حمله قرار گرفته بسیار زود است.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید