8 حقیقت جالب در مورد کمپانی LG

0

8 حقیقت جالب در مورد کمپانی LG

کمپانی ال جی یکی از برترین سازندگان لوازم خانگی و همچنین از تولید کنندگان مهم گوشی های هوشمند به شمار میرود که ریشه ی تاسیس این کمپانی به سال 1958 باز میگردد که توسط شرکت گلداستار افتتاح شد. ال جی نیز مانند سامسونگ در اکثر زمینه های فعالیتی خود کاملا موفق بوده است و با حاشیه ای کم به موفقیتی بزرگ دست پیدا کرده است. در حالی که سامسونگ و اپل در دنیای گوشی های هوشمند کاملا شناخته شده اند، ال جی نیز به عنوان سومین تولید کننده ی شناخته شده ی گوشی های هوشمند در جهان به شمار میرود و همچنین این کمپانی به عنوان سومین سازنده ی محبوب تلفن همراه در آمریکا شناخته میشود. اما مطمئنا تمامی کمپانی ها تاریخچه ی جالبی را همراه خود دارند و دانستن این حقایق خالی از لطف نیست. در ادامه با 8 حقیقت کمپانی ال جی آشنا خواهیم شد.

 

در آغاز …

همان گونه که گفته شد این کمپانی در سال 1958 در ابتدا با نام “گلد استار” تاسیس شد و در اوایل کمپانی چندان مطرح نبود و در حاشیه فعالیت میکرد. این شرکت پس از جنگ کره کار خود را با هدف پیشبرد ساخت وسایل الکترونیکی در داخل کشور آغاز کرد و گلداستار اولین کمپانی در کره بود که ساخت رادیو، تلویزیون، یخچال ، ماشین لباسشویی و سیستم های تهویه ی مطبوع را راه اندازی کرد.

نحوه ی انتخاب اسم فعلی کمپانی

شرکت گلد استار با عنوان دیگر Lak-Hui Chemical نیز شناخته میشده است. این بخش از کمپانی در سال 1995 با گلد استار ادغام شد و پس از این اتفاق با ماهیت Lucky GoldStar شناخته میشد که به صورت مخفف LG نام گذاری شد.

شعار های کمپانی

همان گونه که در تبلیغات تلویزیونی ال جی مشاهده کرده اید، معروف ترین شعار این کمپانی Life’s Good به معنای “زندگی زیباست” به شمار میرود اما این تنها شعار کمپانی نیست. ال جی در طی سال های 1997 تا 1999 از شعار Future’s Technolgy به معنی ” آینده ی فناوری” استفاده میکرد و علاوه بر این در سال های 1999 تا 2004 شعار کمپانی “Digitally Yours” بوده است. 

اولین تلفن همراه با صفحه نمایش لمسی خازنی

احتمالا روزهایی که را در تلفن های همراه لمسی از صفحه نمایش مقاومتی استفاده میشد را به یاد دارید. این صفحه نمایش ها به فشار هایی که توسط انگشتان کاربر وارد میشد عکس العمل نشان میدادند که باعث دقت پائین و سختی کار با گوشی های مجهز این صفحه نمایش ها میشد. اولین تلفن همراهی که از صفحه نمایش لمسی خازنی برخودار بود و شرایط را کاملا تغییر داد، گوشی LG Prada یا همان LG KE850 بود. این گوشی مجهز به صفحه نمایش 3 اینچی با رزولوشن 400*240  و هشت گیگابایت حافظه ی داخلی بود. ال جی موفق شد تا در طی 18 ماه اول، بیش از یک میلیون دستگاه از این گوشی را به فروش برساند.

موفقیت در صنعت تلویزیون

یکی از زمینه های فعالیتی کمپانی ال جی که در آن بسیار موفق عمل کرده است، تولید تلویزیون است. در طی چند سال اخیر این کمپانی تلویزیون های بسیار خوب و با کیفیتی را روانه ی بازار کرده است و طبق گزارشات، ال جی دومین سازنده ی محبوب تلیوزیون در سال 2015 بوده است و 12.4 در صد از سهم بازار در اختیار داشته است و در آن سال سایه ی دیگر کمپانی کره ای بر سر ال جی سنگینی کرد و سامسونگ توانست 20.98 در صد از سهم بازار را تصاحب کند.

 دوستی با محیط زیست

معمولا کمپانی های فعال در زمینه ی وسایل الکترونیکی چندان با محیط زیست و طبیعت میانه ی خوبی ندارند اما برخی از آنها دست کم تلاش خود را در این مورد انجام داده اند. با در نظر گرفتن این مسائل، کمپانی در سالهای اخیر تلاش های خوبی در این زمینه انجام داده است اما با کسب امتیاز 3.5 از رتبه ای بهتر از دوازدهم گزارش Green Peace را کسب نکرده است. کمپانی هندی WIPRO با کسب امتیاز 7.1 در صدر این جدول قرار دارد.

از اولین استفاده کنندگان صفحه نمایش منحنی

سامسونگ با معرفی گوشی Galaxy Round، اولین سازنده ای بود که گوشی با صفحه نمایش منحنی را روانه ی بازار کرد اما برخی معتقدند که این گوشی به عنوان گوشی منحنی محسوب نمیشود. در سوی دیگر کمپانی ال جی یک ماه دیرتر از سامسونگ، گوشی منحنی G Flex را معرفی کرد که بیشتر به یک گوشی منحنی شباهت داشت و در زمان خود یکی از خاص ترین گوشی های هوشمند به حساب میآمد و حتی قابلیت خم شدن را نیز تا حدودی دارا بود به طوری که با قرار دادن گوشی بر روی صفحه نمایش و فشار دادن پشت گوشی، جی فلکس با سطح یکی میشد. به هر حال حتی اگر Galaxy Round نیز اولین گوشی منحنی به حساب بیآید همچنان ال جی یکی از پیشتازان استفاده از صفحه نمایش های منحنی در گوشی های هوشمند بوده است.

اولین گوشی مهم با قبلیت ماژولار

همان طور که کمی بعد از عرضه ی پرچمدار فعلی ال جی مشخص شد، G5 نه تنها اولین تلفن ماژولار ساخت این کمپانی نیست بلکه اولین گوشی ماژولار نیز محسوب نمیشود. اما به هر حال LG G5، اولین گوشی ماژولار رده بالای تاریخ به شمار میرود که از خلاقیت های جالبی در قسمت طراحی بهره مند شده است. بخش باطری این پرچمدار از قسمت پائین جدا میشود و ال جی نیز یک پکیج از ماژول های این گوشی هوشمند را با نام Freinds، همراه G5 کرده است.

اگر نکته ی جالب دیگری در مورد این کمپانی میدانید، با ما به اشتراک بگذارید.     

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید