8 ساختمان که قطعا شما را تحت تاثیر قرار میدهند

0

8 ساختمان که قطعا شما را تحت تاثیر قرار میدهند

در هنگام ورود به یک ساختمان اولین چیزی که توجه را به خود جلب میکند نمای بیرونی ساختمان است. از آنجاییکه نمای ساختمان تاثیر بسزایی در برداشت اشخاص از کیفیت و نوع ساخت پروژه دارد معماران خلاق و نوآور همیشه سعی میکنند که ظاهر ساختمان اثری شاخص و به یاد ماندنی را ذهن بیننده تداعی کند.

 

نمای ساختمان با انتخاب طراح میتواند از جنس سنگ، آجر، شیشه، چوب، بتن و یا حتی فلز باشد. در ادامه با هم نگاهی می اندازیم به 8 طرح جذاب و دیدنی.

ترکیب و تطبیق مواد

قطعا برای زیبایی این نما بصورت ویژه ای برنامه ریزی شده است. طراحی باغ در اطراف ساختمان سر سبزی بی نظیری به ساختمان بخشیده است. استفاده از چوب در ورودی ها و سنگ برای ستون های بلند با دیوار های سفید، کنتراست فوق العاده ای را عرضه میکند. نمای شیشه ای خیره کننده در کنار در ورودی اجازه ی ورود نور طبیعی را به خانه در طول روز میدهد.

هندسه و سنگ مرمر

استفاده از سنگ مرمر برای نما بدون شک ظرافت در طراحی ساختمان را نشان میدهد. استفاده از خطوط مستقیم یک طراحی شیک و مد روز را نشان میدهد. اشکال هندسی، لایه ها و زاویه ها در کنار استفاده از سنگ مرمر طراحی زیبایی از نمای بیرونی رقم زده اند. استراتژی استفاده از نورافکن و مقداری چوب در نمای ساختمان برای اطمینان از غیر یکنواخت بودن طرح است.

فانتزی چوبی

این نمای منحصر به فرد به طراحی پیوسته ی سقف با دیوارهای خارجی متمرکز است. پنجره های تعبیه شده روی دیوار و سقف در طول روز با نور طبیعی این خانه ی جادویی را روشن می کنند. استفاده از تخته های چوبی به صورت عمودی به طراحی ساختمان عظمت میدهد و استفاده از رنگ سفید این تاثیر را بیشتر میکند.

خطوط مدرن و رنگی موقر

معمار با استفاده از بتن، چوب و سنگ طرح بی نقصی خلق کرده است و اطمینان یافته که به تمامی عناصر به یک اندازه اهمیت داده است. این طراحی مدرن سطح کاملاً جدیدی از یک خانه را ارائه میدهد.

طرحی از آینده و بی مانند

تنها تعداد کمی از معماران میتوانند از آینه برای نمای ساختمان استفاده کنند. اما این ساختمان منحصر به فرد است. آینه ها با ظرافت و بدون نقص در یک خط قرار گرفته اند و به صورت هیجان انگیز و نفس گیری نمای مناطق اطراف را منعکس میکنند. شکل هندسی خانه ساده و انحصاری است. روشنایی تعبیه شده در زمین برای اطمینان از امن بودن چمن در شب است.

محل سکونت و ساختار

محل و ساختار کلی خانه در هنگام طراحی نما اهمیت زیادی دارد. به نظر میرسد این خانه مجلل در کوه واقع شده است. نما با ترکیب شیشه و سنگ به زیبایی طراحی شده است. قرار دادن صندلی و چراغ های درخشان در کنار استخر بی نهایت جذاب و شومینه در فضای باز سکونت در این خانه را به یک لذت خالص تبدیل میکند.

قلعه ای از سنگ و آجر

اگر شما هم همیشه دوست داشتید که در یک قلعه سنگی زندگی کنید، این خانه برای شما طراحی شده است. ظرافت سنگ سرد و جذابیت آجر در کنار هم به معمار اجازه میدهد تا خانه ای با مظهر قدرت و ایمنی طراحی کند. قاب های بزرگ فلزی با روشنایی هوشمندانه در کنار پیچ و انحنای ساختمان،  طراحی را منحصر به فرد کرده است.

رویایی از آینده

طاق سفید رنگ در جلوی نما و دیوارهای سیاه و سفید، ترکیبی از یک طراح نابغه است. قوس نیمه ای که بر روی دیوار سمت راست قرار دارد توجه بیننده را به سمت پنجره ی شیشه ای بلند جلب میکند که اجازه میدهد نور خورشید در طول روز فضای داخل خانه را رویایی کند. بدون شک این خانه ی زیبا، رویایی مربوط به آینده است!

طراحی کدام خانه بیشتر از بقیه شما را تحت تأثیر قرار داد؟ نظرات خود را با ما با هشتگ #MySakhtafzar درمیان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید