80 بيمارستان كشور قدمتي بالاي 50 سال دارند/ عقد 13 قرارداد برای ساخت بیمارستان در سال 95

0

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: 80 بيمارستان كشور قدمتي بالاي 50 سال، 90 بیمارستان قدمت بین 40 تا 50سال دارند.

وی با بیان اینکه شاخص تخت بیمارستانی در کشور چندان مطلوب نیست، عنوان کرد: شاخص تخت به جمعيت 1.65 تخت درهرهزارنفراست كه تعداد تخت هاي بيمارستاني بايد افزايش يابد و كشور برای ارائه خدمات بهتر به ٨٠ تا ١٠٠ هزار تخت جدید بيمارستاني نیاز دارد.

آقاجانی در خصوص تعداد تخت های فرسوده بیمارستانی بیان کرد:80 بيمارستان كشور قدمتي بالاي 50 سال، 90 بیمارستان قدمت بین 40 تا 50سال دارند.

وی در خصوص برنامه های وزارت بهداشت برای بهبود شرایط بیمارستان ها اظهار داشت: برنامه ارتقاء کیفیت خدمات هتلینگ در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت با محوریت نوسازي و بهسازي محيط هاي بيمارستاني از ارديبهشت ٩٣ آغاز و همچنان به قوت خود در حال انجام است که تا کنون بازسازى بیش از 2 میلیون متر مربع کف، دیوار و سقف و فضای بستری ، توزیع 78 هزارقلم تجهیزات هتلینگ شامل اقلام و تجهیزات مربوط به اتاق بیمار از جمله تخت، کمد، تشک، پایه سرم، میز و پله کنار تخت و مجهز نمودن به 21 هزار و750 قلم تجهیزات پزشکی پیشرفته متوسط و سنگین مورد نیاز، انجام شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت از بازسازی 39 هزارتخت بیمارستانی درجریان این برنامه خبر داد و ادامه داد: به منظور جبران عقب ماندگي هاي زيرساخت هاي درمان در كشور، از ابتداي سال 95 تاكنون بیش از ١٣ قرارداد با سرمايه گذاران داخلي و خارجي منعقد گرديده است.

وی در خصوص بیشترین نیاز کشور در حوزه درمان گفت: بيشترين نياز كشور در پنج حوزه ساخت بيمارستان، مراكز جامع دياليز، آزمايشگاه، مراكز تصويربرداري و دياليز است که اغلب این قراردادها برای ساخت بیمارستان های بیش از 400 تخت صورت می گیرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید