86 خوابگاه تهران و البرز در رتبه ضعیف قرار دارند

0

رییس سازمان امور دانشجویان با اعلام رتبه بندی خوابگاههای دانشجویی از قرار گرفتن 86 خوابگاه تهران و البرز در رتبه های چهار و پنج خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان در نشست خبری که به مناسبت هفته خوابگاهها امروز صبح در صندوق رفاه دانشجویی برگزار شد درباره رتبه بندی خوابگاهها گفت: بر اساس برخی معیارها و وضعیت خوابگاه آنها در حال رتبه بندی از رتبه اول تا پنجم هستند. 

وی با اشاره به تکمیل رتبه بندی خوابگاه دانشگاههای دولتی با بازرسی‌های مستمر و مستقیم، ادامه داد: چهار درصد خوابگاه ها در رتبه اول، 26 درصد در رتبه دوم، 33 درصد در رتبه سوم، 30 درصد در رتبه چهارم و هفت درصد در رتبه پنجم دسته بندی شدند. 

صدیقی اظهار داشت: تصمیم به ساماندهی و تعیین تکلیف هفت درصد خوابگاههایی که در درجه ضعیف هستند را داریم. 

رییس سازمان امور دانشجویان درباره مبنای رتبه بندی خوابگاهها یادآور شد: حدود هفت شاخص از جمله دسترسی به خوابگاه و غذاخوری دانشگاهها، وضعیت اتاق‌ها، سرانه فضای اتاق دانشجویی ( یعنی به هر دانشجو چندمتر مربع فضا تعلق می‌گیرد)، امکانات رفاهی- درمانی و عمومی، تجهیزات داخل اتاق ها مبنای رتبه بندی قرار می گیرند. 

وی رتبه بندی را برقراری عدالت برای پرداخت اجاره بها از سوی دانشجویان خوابگاههای مختلف دانست و گفت: در نظر داریم با این کار کاهش اجاره بهای خوابگاههای رده چهارم و پنجم و کمی افزایش قیمت در اجاره بهای خوابگاههای رده اول و دوم داشته باشیم. 

رییس سازمان امور دانشجویان درباره برنامه های سال 95 بیان کرد: این قول را می دهیم که با تعمیر و تجهیز خوابگاههای رتبه چهارم و پنجم آنها را ارتقا داده تا جایی که دیگر از این نوع خوابگاه ها در سال 96 نداشته باشیم. 

وی اعلام کرد: خوابگاههای درجه پایین فقط مخصوص شهرستان‌ها نیست و باید گفت که در بین 202 خوابگاه دانشگاهی استان تهران و البرز حدود 86 دستگاه آنان رتبه های چهار و پنج را دارند. 

صدیقی درباره اتاق‌های تندرستی بیان کرد: با کمک صندوق رفاه دانشجویی و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم قرار است اتاق های تندرستی را در کنار خوابگاهها داشته باشیم. خوابگاههایی که این اتاق ها را ندارند مجهز و مابقی تقویت شوند.

این خبر در حال تکمیل است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید