97 درصد داروی کشور در داخل تولید می شود

0

وزیر بهداشت گفت: 97 درصد داروی کشور در داخل تولید می شود که 70درصد آن ارزش ریالی بازار دارو را به خود اختصاص داده است.

به گزارشخبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در همایش افتتاح دانشکده داروسازی دانشگاه فردوسی مشهد گفت:97 درصد از داروی مصرفی کشور در داخل تولید می شود که 70 درصد آن ارزش ریالی بازار دارو را به خود اختصاص داده است در حالی که این رقم در ابتدای دولت یازدهم 62 درصد بود.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم توانستیم 100 قلم داروی جدید را وارد بازار کنیم و حوزه داروسازی یکی از مثال های عینی شکوفایی اقتصاد مقاومتی است.

وزیر بهداشت بیان داشت:افزایش شمار بیمه شدگان علاوه بر افزایش مصرف و دسترسی مردم ،واردات کشور را تا 350 میلیون دلار نسبت به سال 92 کاهش داد.

هاشمی تصریح کرد:در حال حاضر تعداد دانشمندان یک درصد برتر جهان در ایران 36 نفر است که 50درصد آن داروسازان هستند که برای کشور افتخار آمیز است.

وزیر بهداشت گفت:خوشبختانه برخی از کارهای سخت و دشوار مانند برجام در این دوره با لطف خدا باسعی تلاش دولت به سرانجام رسید. 

هاشمی یادآورشد:امیدواریم که جامعه داروسازی خراسان رضوی با توجه به امکانات موجود و سرمایه گذاری های آستان قدس خراسان رضوی بتواند صادرات کشور را افزایش دهد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید