CoD سازان شیرینی دوست: Candy Crush Saga به اکتیویژن رسید

0

CoD سازان شیرینی دوست: Candy Crush Saga به اکتیویژن رسید

ساعاتی قبل کمپانی Activision Blizzard که به عنوان کمپانی مادر دو شرکت اکتیویژن و بلیزرد شناخته می شود، به شکل رسمی خبر از خریداری کردن شرکت King Digital Entertainment داد. شرکتی که بیش از هر چیز با یکی از محبوب ترین عناوین این روز های پلتفرم های موبایل یعنی بازی Candy Crush Saga شناخته می شود.

به نظر می رسد که کمپانی اکتیویژن بلیزرد قرار است برای قطعی کردن این معامله رقمی معادل 5.9 میلیارد دلار را به صاحبان سهام شرکت King Digital پرداخت کند که به نظر می رسد این رقم تا حد فراوانی می تواند رضایت سهام داران این شرکت را فراهم آورد. چنان چه گرهارد فلورین رییس هیت مدیره ی شرکت King Digital به طور رسمی بر این موضوع صحه گذاشته و متذکر شده است که رقم پیشنهادی اکتیویژن بلیزرد به طور کامل می تواند آینده ی شرکت King Digital را به لحاظ تجاری در دنیای بازی های کامپیوتری تضمین نماید و به طور کامل فعالیت های آتی این شرکت را در زمینه ی حضور در بازار های مختلف، از ریسک های پیش رو مصون بدارد. در کنار او رییس ارشد امور اجرایی شرکت King Digital یعنی ریکاردو زاکنی نیز از این معامله ابراز رضایت کرده و مدعی شده است که او و همکارانش از خریداری شدن شرکت King Digital به دست اکتیویژن بلیزرد بسیار هیجان زده هستند. گفتنی است که شرکت سوئدی King Digital کار خود را از سال 2003 میلادی آغاز کرد و در ابتدای کار، اعضای این شرکت بیشتر بر ساخت بازی های کوچک و سرگرم کننده برای شبکه ی اجتماعی فیسبوک متمرکز بودند. به گونه ای که اکنون شرکت King Digital به عنوان بزرگ ترین تولید کننده ی بازی های کامپیوتری برای فیسبوک شناخته می شود. با این حال نقطه عطف شرکت King Digital از سال 2011 آغاز شد و در واقع اعضای این شرکت از همین سال بود که به طور ویژه به دنیای بازی های کامپیوتری مبتنی بر شبکه وارد شدند. با گسترش بازار تلفن های هوشمند و محبوبیت بازی های موبایل در میان کاربران، اعضای این شرکت خیلی زود به پلتفرم های موبایل نیز پا نهادند و در سال 2012 با بازی Bubble Witch Saga نخستین حضور خود بر روی پلتفرم های موبایل را تجربه کردند. در واقع اعضای شرکت King Digital با ساخت بازی های کوچک و کاربر پسند بر روی شبکه ی اجتماعی فیسبوک و همچنین پلتفرم های موبایل، در طول این چند سال موفق شدند شبکه ای را بر روی پلتفرم های مذکور تشکیل دهند که به طور متوسط رقمی معادل 474 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. رقمی بسیار چشمگیر که قطعاً یکی از انگیزه های اصلی کمپانی اکتیویژن بلیزرد برای تصاحب شرکت King Digital و به دست آوردن خیل عظیم کاربران مشتاق عناوین مختلف این شرکت بوده است.

 candy-crush-saga

موضوعی که مدیر ارشد امور اجرایی کمپانی اکتیویژن بلیزرد یعنی بابی کوتیک نیز آن را تایید نموده و مدعی شده است که خریداری کردن شرکت King Digital و به دست آوردن نیم میلیارد کاربر فعال در طی یک ماه، می تواند میزان در آمد و سود دهی کمپانی اکتیویژن بلیزرد را تضمین نماید و در عین حال موقعیت این کمپانی را به عنوان یکی از سود آور ترین کمپانی های حاضر در دنیای سرگرمی های تعاملی نیز تحکیم بخشد. گفتنی است که در حال حاضر کمپانی اکتیویژن بلیزرد سود دهی فراوانی از قِبَل عناوین مبتنی بر شبکه ی حاضر بر روی پلتفرم PC و کنسول های خانگی دارد. به این ترتیب که تنها دو بازی World of Warcraft و بخش آنلاین نسخه های مختلف سری Call of Duty از این کمپانی مادر توانسته اند طی سال های اخیر طوفان قابل توجهی در دنیای بازی های آنلاین به پا کنند و از این طریق مخاطبان فراوانی را به دور این کمپانی بزرگ و پر در آمد گرد آورند. حال اعضای کمپانی اکتیویژن بلیزرد می توانند به کمک مخاطبان نیم میلیاردی عناوین مختلف شرکت King Digital ، موقعیت خود را علاوه بر پلتفرم های مذکور، بر روی پلتفرم های موبایل و شبکه ی اجتماعی فیسبوک نیز تحکیم کنند و به فعالیت های گسترده ی خود در دنیای بازی های کامپیوتری قدرت و سود آوری بیشتری ببخشند. شاید بتوان گفت که فرصت خریداری کردن شرکت King Digital فرصت مغتنمی بود که اعضای اکتیویژن بلیزرد توانستند به راحتی آن را از چنگ اعضای مایکرو سافت بیرون بکشند. هر چه باشد چندی قبل شاهد آمدن بازی Candy Crush Saga به روی ویندوز 10 به عنوان یکی از جدید ترین عناوین پیش فرض حاضر در این سیستم عامل نو پا بودیم و در عین حال اعضای مایکرو سافت خبر از همکاری های بیشتری با شرکت King Digital برای آوردن عناوین مختلف این شرکت به روی سیستم عامل جدید خود می دادند. بنا بر این محتمل تر بود که ما دیر یا زود خبر خریداری شدن شرکت King Digital به دست مایکرو سافت را بشنویم. اما به نظر می رسد که اعضای کمپانی اکتیویژن بلیزرد پیش دستی کرده و با دادن یک پیشنهاد چرب و نرم، امکان استفاده از این فرصت ویژه را اینک به طور تمام و کمال از آن خود ساخته اند. باید منتظر ماند و دید که تصاحب شرکت King Digital به دست اکتیویژن چه تاثیر محسوسی بر فعالیت های آتی این شرکت خواهد گذاشت و آیا در ادامه ی کار شاهد تلفیق عناوینی نظیر Heartstone با آثار شرکت King Digital خواهیم بود یا خیر.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید