DynaPad تازه توشیبا، رقیبی نازکتر، سبکتر و ضعیفتر برای سرفیس مایکروسافت

0

گیگر :

توشیبا از سال ۱۹۹۳ که هنوز تبلتهای لمسی چندان جایی در بازار تکنولوژی نداشتند، تولید DynaPad را آغاز کرده است و امروز جدیدترین نسخه این ابزار دو کاره (تبلت – لپ‌تاپ)‌خود را با ویندوز ۱۰ رونمایی کرد. توشیبا نسخه اولیه دیناپد را ماه گذشته در IFA2015 عرضه کرده بود.

 

دینا پد با طراحی نازک و صفحه کلید قابل جداسازیش به همراه نمایشگر ۱۲ اینچ شباهت زیادی با هیبریدی های بازار و سردمدار آنها سرفیس ۴ مایکروسافت دارد. اما توشیبا معتقد است محصول تازه‌اش دارای خصوصیات منحصر به فردی است که آن را از رقبا متمایز می‌سازد.
 
مهمترین قابلیت این لپ‌تاپ نازک، قلم  دیجیتال خارق العاده Active Electrostatics TruPen شرکت واکام است که تا ۲۰۴۸ سطح نسبت به فشار حساس است. از این قلم می‌توانید در محیط مایکروسافت آفیس، Edge و اپلیکیشنهای اختصاصی توشیبا بهره ببرید. توشیبا می‌گوید که تعامل میان قلم واکام و شبکه فلزی سنسور لمسی این تبلت به گونه‌ای طراحی شده که تا حد زیادی احساس نوشتن روی کاغذ با استفاده از خودکار را برای کاربر شبیه سازی و بازسازی می‌کند.و اندازه دستگاه هم به گونه‌ای انتخاب شده که  یادآور یک دفتر یادداشت خوش دست باشد. توشیبا مدعی است که به دلیل قطر و اندازه قلم انتخاب شده و همچنین تکنولوژی لمسی نمایشگر، این ابزار نسبت به رقبا راحتی بیشتری در هنگام استفاده و به خصوص در حال حرکت را فراهم می‌آورد.
 
نمایشگر این ابزار هیبریدی ۱۹۲۰ در ۱۲۸۰ پیکسل دقت داشته و از نوع IPS است. این نمایشگر با دو لایه ویژه ضد انعکاس نور و ضد اثرانگشت محافظت می‌شود و به نظر می‌رسد که در هر موقعیتی قابل استفاده باشد و لک انگشتان دست روی آن خواهد ماند. البته باید به خاطر داشت که با رم ۴ گیگابایتی و پردازنده اتم ۱.۴۴ گیگاهرتزی، دینا پد هیچ‌گاه به پای سرعت سرفیس ۴ نخواهد رسید.  البته توشیبا برای جبران این مشکل مدعی است که نازکترین و سبکترین تبلت-لپ‌تاپ دوکاره ۱۲ اینچی دنیا را تولید نموده است.
 
دینا پد بدون کیبورد تنها ۵۶۹ گرم وزن و ۶.۶ میلیمتر ضخامت دارد و نگامی که کیبورد به آن متصل می‌شود، وزن دستگاه به ۹۹۶ گرم و ضخامت آن به ۱۴.۹ میلیمتر می‌رسد.
 
پیش‌فروش این محصول از امروز در ژاپن آغاز شده و  قرار است اوایل ۲۰۱۶ وارد بازارهای آمریکا و اروپا شود. توشیبا قیمت این محصول در بازار ژاپن را بدون مالیات و دیگر هزینه‌ها، ۱۳۰ هزار ین (تقریبا ۱۰۸۰ دلار) اعلام کرده است. زمان عرضه آن هم در ژاپن آخریم ماه سال جاری میلادی اعلام شده است. 

 

 


 

شما منتشر کنید در

منبع:cover

پاسخ دهید