El Ateneo، بهشت کتاب دوستان!

0

شاید در نگاه اول کتاب فروشی‌ها و یا کتاب‌خانه‌ها مکانی کسل کننده و با طراحی ساده و خیلی ابتدایی به چشم بیایند اما در همین میان هستند مکان‌هایی که با دیدنشان انگشت تحیر به دهان بگیریم و از عظمت کتاب و صد البته کتاب‌فروشی در تعجب بمانیم. El Ateneo یکی از جاذبه‌های بوینس آیرس پایتخت آرژانتین به شمار می‌رود. این مکان نزدیک به صد سال قدمت دارد و در سال ۱۹۱۹ با کاربرد برگزاری تئاتر افتتاح شد و پس از آن به سینما تبدیل شد، در سال ۲۰۰۰ بود که این مکان دیدنی و جذاب به یک کتاب‌فروشی بزرگ و زیبا تغییر ماهیت داد. El Ateneo هرساله بیش از یک میلیون عشق کتاب را به سمت خود می‌کشاند.

این بنا توسط دو معمار به نام‌های Peró و Torres Armengol طراحی و ساخته و در سال ۲۰۰۰ توسط Fernando Manzone به شکل کنونی درآمده و مرمت شده است. تمامی اجزای این بنا هنوز هم حس و ظاهر یک سالن بزرگ تئاتر را در خود دارند، تئاتری که این‌بار کتاب‌ها در آن ایفای نقش می‌کنند. El Ateneo در سال ۲۰۰۸ توانست لقب زیباترین کتاب‌فروشی جهان را از گاردین دریافت کند. در ادامه تصاویری زیبا از این بنای باشکوه را مشاهده می‌کنیم.

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-8

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-2

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-6

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-7

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-3

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-10

buenos-aires-bookstore-theatre-el-ateneo-grand-splendid-1a

خبر فارسی

امید بکتاش

یه عاشق آی‌تی و موضوعات مرتبط با اون که ترجیح میده به‌جای اینکه عشقش تو دلش خاک بخوره، اون رو با دیگران به اشتراک بذاره!
برای ارتباط با من می‌تونید به روش سنتی‌ به omidbaktash@gmail.com ایمیل بزنید!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید