iOS 10 خیس بودن پورت لایتنینگ را در زمان اتصال هشدار میدهد

0

iOS 10 خیس بودن پورت لایتنینگ را در زمان اتصال هشدار میدهد

بسیاری از گوشی های هوشمند امروزی در مقابل آب خوردگی مقاوم هستند و برخی نیز از مقاومت بالایی نسبت به دیگر گوشی های داخل بازار برخوردارند که این مورد به کیفیت استاندارد این ویژگی بازمیگردد. به هر حال آب خوردگی هم مانند زمین خوردگی میتواند یک گوشی را غیر قابل استفاده کند بنابراین مقاومت در برابر آب میتواند امکانی حیاتی برای یک دستگاه الکترونیکی و گران قیمت مانند گوشی های هوشمند باشد. تا این لحظه کمپانی اپل استاندارد مقاومت در برابر آب را به هیچ کدام از گوشی های آیفون خود اضافه نکرده است هر چند ممکن است در آیفون 7 شاهد این ویژگی باشیم اما به هر حال آیفون های امروزی از این ویژگی محروم هستند. حال به نظر میرسد اپل از نظر نرم افزاری یک ویژگی را در این زمینه به آیفون های خود اضافه کرده است.

 

مدتی میشود که iOS 10 از سوی اپل رسما معرفی شده است و این نسخه به صورت عمومی در پائیز امسال برای دیوایس های سازگار با iOS 10 عرضه خواهد شد. اما ارائه ی نسخه های آزمایشی برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان از مدت ها پیش آغاز شده است و پس از عرضه ی هر نسخه ی آزمایشی شاهد خبرهایی از ویژگی های جدید این سیستم عامل هستیم. حال اپل در جدید ترین نسخه ی آزمایشی iOS 10 ویژگی جدیدی را برای افزایش ایمنی دستگاه اضافه کرده است بدین ترتیب که اگر وجود مایعی بر روی درگاه لایتنینگ دستگاه شناسایی شود، سیستم عامل به شما این را هشدار میدهد تا باعث جلوگیری از اتفاقات بد شود تا قبل از اینکه صدمات جدی به دستگاه وارد شود، شما اقدامات لازم را انجام دهید. همان طور که در تصویر مطلب میبینید، پس از اتصال درگاه هنگام خیس بودن، هشداری مبنی بر شناسایی یک ماده ی مایع بر روی پورت ظاهر شده است و گفته شده که برای حفاظت آیفون خود، اتصال را جدا کنید و اجازه دهید تا کانکتور خشک شود.

به نظر میرسد این ویژگی فقط در آیفون های جدید که شامل آیفون 6اس، 6اس پلاس و آیفون SE میشود، اضافه شده است . هر چند احتمالا در نسخه هایی که در آینده منتشر خواهد شد، این ویژگی به دستگاه های دیگر نیز راه پیدا خواهد کرد. همان طور که گفته شد این ویژگی میتواند شما را از یک خطر جدی برای دستگاهتان آگاه کند بنابراین شما میتوانید قبل از وقوع اتفاق، وارد عمل شوید و گوشی خود را نجات دهید. هر چند نمیتوان این ویژگی را با استاندارد های ضد آب مقایسه کرد و در واقع این یک اقدام کاملا پایه است و همچنان انتظار میرود که اپل در آینده ی نزدیک استاندارد ضد آب را به دستگاه های خود اضافه کند. باید صبر کرد و دید که آیا این اتفاق در آیفون 7 برای اولین بار رخ میدهد یا خیر. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید