iPhone SE به دو گیگابایت حافظه ی رم و سنسور اثر انگشت قدیمی مجهز شده است

0

iPhone SE به دو گیگابایت حافظه ی رم و سنسور اثر انگشت قدیمی مجهز شده است

همان طور که مطلع شده اید، شب گذشته اپل از گوشی جدید خود با عنوان iPhone SE رونمایی کرد. طبق معمول گذشته اپل خیلی از جزئیات گوشی خود پرده بر نداشت و این را بر عهده ی کارشناسان و کالبد شکافان گجت ها گذاشت. آیفون 4 اینچی جدید به پردازنده ی قدرتمند A9 مجهز شده است و میتوان گفت که قدرتی عظیم در کالبدی کوچک جای گرفته است. حال طبق مشخصاتی که برنامه ی بنچمارک AnTuTu فاش ساخته، نشان میدهد اپل از حافظه ی رم دو گیگابایتی در آیفون جدید خود استفاده کرده است.

 

همان طور که میدانید آیفون SE از ویژگی Force Touch پشتیبانی نمیکند اما طبق مشخصاتی که توسط AnTuTu منتظر شده است، آیفون جدید اپل به دو گیگابایت حافظه ی رم مجهز است کحه این گوشی را از لحاظ مشخصات فنی بیش از پیش به آیفون های سری 6اس شبیه میکند.

اما طبق جزئیات منتشر شده از این گوشی، اپل از سنسور اثر انگشت Tuoch ID نسل اول در SE استفاده کرده است که سرعت کمتری در مقابل نسل دوم این سنسور که در آیفون های سری 6اس استفاده شده است دارد. تغییر صورت گرفته ی دیگر در دوربین جلوی این گوشی است. اپل از لنز 1.2 مگاپیکسلی با روزنه ی f/2.4 استفاده کرده است که پیش از این در آیفون 5 استفاده شده بود. از فلش رتینا هم احتمالا در این گوشی استفاده شده است.

آیفون SE از کمک پردازنده ی M9 بهره مند است اما کمبود یک فشار سنج را دارد. از این سنسور برای سنجش فعالیت ها استفاده میشد و به عنوان یک قدرت سنج عمل میکرد و هنگام فعالیت هایی مانند کوه نوردی اطلاعاتی را به شما ارائه میداد.

نظر شما درباره ی مشخصات آیفون SE چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید