MSI GeForce GTX 1060 6GT OC پاسکال را سربلند کرد!

0

MSI GeForce GTX 1060 6GT OC پاسکال را سربلند کرد!

کمپانی MSI به تازگی پرده از یک کارت گرافیک سفارشی بر اساس GTX1060 برداشته است.از آنجایی که GTX1060 یک کارت گرافیک میان رده و با قیمت متوسط محسوب می گردد،کمپانی های تولید کننده کارت گرافیک درصدد پایین نگاه داشتن قیمت نهایی آن هستند.اما MSI به خوبی از پس تهیه یک کولر و مدار چاپی بر آمده است.

 

کارت گرافیک MSI GeForce GTX 1060 6GT OC نسخه ای اورکلاک شده به همراه 6 گیگابایت حافظه GDDR5 و رابط حافظه 192 بیتی است.این کارت گرافیک نه در دسته بندی GAMING-Z/X ها قرار دارد و نه شباهتی به کارت گرافیک های ARMOR.این کارت گرافیک با قیمتی در حدود 250 دلار عرضه خواهد شد که شاید ویژگی های سخت افزاری محصولات High-End Custom را نداشته باشد،اما به نسبت قیمت از امکانات مناسبی برخوردار است.ظاهرا این نسخه،ارزان قیمت ترین کارت گرافیک سفارشی GTX1060 است.

مدار چاپی سفارشی این کارت گرافیک به مدار فاز 4+2 تجهیز گشته است.این کارت گرافیک از تراشه های حافظه سامسونگ الکترونیک بهره می برد.

طراحی کولر بسیار ساده اما کارآمد است.دو فن به همراه یک هیت سینک یکپارچه،وظیفه تهویه را بر عهده دارند.باز کردن کولر تنها در یک دقیقه قابل انجام است.این ادعای یکی از متخصصان در VC است که اتصال کولر های دیگر را چک می کرده است.

فرکانس حافظه بر روی 8 گیگاهرتز ست گشته و فرکانس هسته در حال های پایه و افزایشی برابر با 1544 و 1759 مگاهرتز است.این فرکانس بین 38 الی 50 مگاهرتز اورکلاک گشته است.

تغذیه این کارت گرافیک توسط یک رابط 6 پین و مقداری از آن نیز توسط اسلات PCI تامین خواهد شد.متخصصان OC دست به اورکلاک این کارت گرافیک زده و از نرم افزار های استرس در کنار نرم افزار Afterburner بهره برده اند.آنها موفق به اضافه کردن فرکانس موثر تا 175 مگاهرتز شده اند اما پایدار ترین فرکانس،2100 الی 2133 مگاهرتز بوده است.

با وجود آنکه اورکلاک این کارت گرافیک در مدت زمان های حداقل 4 دقیقه صورت گرفته است،اما دمای 66 درجه بسیار مناسب است.دور فن بر روی 2440 دور در دقیقه است.توان حرارتی نزدیک به 104 وات است.این کارت گرافیک به خوبی از پس این اورکلاک و بررسی برآمده است.با وجود دو موتور فن،نمی توان انتظار سکوت چندانی از آن داشت. MSI GeForce GTX 1060 6GT OC به خوبی موفق به اثبات توانایی های GTX1060 و معماری پاسکال در زمینه اورکلاک شده است.دیگر رسیدن به فرکانس بیش از 2.0 گیگاهرتز برای کارت گرافیک های پاسکال،چندان تعجب آور نیست.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید