One M10 در وب سایت اچ تی سی لو رفت

0

One M10 در وب سایت اچ تی سی لو رفت

به نظر میرسد اچ تی سی قصد دارد به زودی طی یک مراسم ویژه پرچمدار جدید خود را با عنوان M10 معرفی کند و به رقابت با پرچمداران جدید سامسونگ و ال جی بپردازد. انتظار میرود معرفی M10 پس از بهار امسال صورت بگیرد اما اکنون طبق پستی که در وب سایت اچ تی سی ظاهر شده است M10 را تائید میکند و در ادامه میتوانید کد HTML سایت HTC را مشاهده کنید.

 

نکته ای ای که بیش از هر چیز جلب توجه میکند نمونه عکس گرفته شده ی احتمالی توسط M10 است . ویژگی که اچ تی سی در نسل های قبل  به خاطر ضعف آن به شدت مورد انتقاد گرفت و یکی از عوامل اصلی شکست پرچمدار پیشین این کمپانی به شمار میرود. به نظر میرسد اچ تی سی در M10 همانند آیفون 6 اس و گلکسی اس 7 از سنسور 12 مگاپیکسلی استفاده کرده باشد اما اچ تی سی این سنسور را با گشادگی فریم بیشتر و فوکوس لیزری خودکار همراه کرده است. به لطف نمونه عکس گرفته شده توسط M10 (تصویر صفحه کلید) و اسکرین شات حاوی اطلاعات EXIF، گشادگی فریم f/1.9 را تائید میکند.

پرپچمدار پیشین اچ تی سی، One M9 از لنز با گشادگی فریم f/2.2 بهره مبیرد و در حالی که هیچ مساواتی با گلکسی اس 7 های سامسونگ که دارای گشادگی فریم f/1.7 هستند ندارد، هیچ احتمالی برای اینکه گشادگی فریم M10 برابر با f/1.9 باشد وجود ندارد. که این مورد که رزولوشنی که در اسکریت شات ثبت شده و 2250*4000  است که یک عکس 9 مگاپیکسلی با فرمت 16:9 است کمی ما را دچار تردید میکند اما با این حال بازم این امکان وجود دارد زیرا این فقط یک نمونه عکس است و در واقع اگر در M10 یک سنسور 12 مگاپیکسلی با فرمت 4:3 را ببینیم شگفت زده نخواهیم شد.

در هر صورت، دوربین های گوشی هوشمند امسال روندی بی سابقه را در پیش گرفتند زیرا که خبری از زیاد کردن پیکسل ها نبوده است و کمپانی ها از فناوری های جدید برای بهبود تصاویر گرفته شده استفاده کرده اند. سامسونگ در اس 7 های خود از فناوری فوکوس پیکسل دو گانه استفاده کرده است و الجی نیز در جی 5 از دوربین عریض دو گانه استفاده کرده است و سونی نیز در سری جدید Xperia X از فوکوس خودکار پیش بینی کننده ی هیبریدی استفاده کرده است و مشخص نیست اپل در آیفون 7 چه برنامه ای برای دوربین پرچمدار خود دارد. پیش بینی میشود اچ تی سی در این نسل به شکایات در مورد دوربین پرچمداران خود پایان دهد و M10 از دوربین قابل قبولی برخوردار باشد.

نظر شما درباره ی HTC One M10 چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید