TrendForce: مجموع میزان فروش برندهای چینی از سامسونگ و اپل بیشتر است!

0

TrendForce یک شرکت تحقیقاتی در بازار است که به تازگی آمار مربوط به تعداد گوشی‌های هوشمند ارایه شده به بازار در یک‌چهارم دوم سال ۲۰۱۶ را منتشر کرده است. براساس قسمتی از این گزارش، هواوی در کشور چین (بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند) با سهم ۲۱ درصدی پیشتاز است. اوپو و Vivo به ترتیب با داشتن سهم ۱۲.۷ درصدی و ۱۰.۶ درصدی، مقام‌های دوم و سوم را کسب کرده‌اند و لنوو و شیائومی هر کدام با سهمی حدود ۱۰ درصد در مقام‌های بعدی قرار گرفته‌اند. تحلیل‌گر بخش گوشی‌های هوشمند شرکت ترند‌فورس، آوریل وو، می‌گوید:

برای دومین فصل متوالی، مجموع میزان فروش برندهای چینی از مجموع میزان فروش دو شرکت برجسته بین‌المللی یعنی سامسونگ و اپل بیشتر بوده است، علاوه بر این انتظار می‌رود که نرخ رشد برندهای چینی در سه ماهه سوم سال از میانگین جهانی بالاتر باشد.

سامسونگ با سهی نزدیک به ۲۵ درصد، در صدر لیست جهانی قرار گرفته و اپل نیز با فاصله نسبتا زیاد و سهم ۱۵.۱ درصدی مقام دوم را کسب کرده است. سامسونگ و اپل به ترتیب ۷۷ و ۴۸ میلیون دستگاه در این دوره زمانی به بازار عرضه کرده‌اند. با مقایسه این آمار با دوره گذشته، سهم سامسونگ و هواوی (بسیار اندک) کاهش یافته ولی سهم اوپو و ال‌جی افزایش داشته است. هواوی، اوپو و ال‌جی به ترتیب با دارا بودن سهم ۹.۲ درصدی، ۵.۶ درصدی و ۵.۴ درصدی به ترتیب در مقا‌م‌های سوم تا پنجم جای گرفته‌اند.storsta-mobiltillverkare-q2-2016storsta-i-kina

باید بخوانید:  مایکروسافت: ما صفحه لمسی داریم پس از اپل بهتریم!

محمد قریشی

مهندس مکانیک و علاقه مند به دنیای خودرو و تکنولوژی


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید