USB Killer 2.0: یک فلش مموری برای سوزاندن سخت‌افزار کامپیوتر شما

0

گیگر :

بله، این کول دیسک به راحتی بخشی از سخت افزار دستگاه شما را تخریب می‌کرد و باید این قطعات را تعویض می‌نمودید. حالا همان محقق که در مجامع هکری با نام مستعار Dark Purple شناخته می‌شود، نسخه جدیدی از فلش مموری USB کشنده اش را با نام USB Killer version 2.0 رونمایی کرده است.

کول دیسک جدید کشنده این محقق بسیار قدرتمندتر از نسخه قبلی است و تقریبا تمامی کامپیوترهایی را که به آنها متصل می‌شود، در چند ثانیه به معنی واقعی کلمه می‌کشد!

نسخه اول USB Killer که چند ماه قبل رونمایی شد، درون خود یک مبدل و رله تقویتی DC/DC (لینک) ، تعدادی کپسول و یک ترانزیستورFET (لینک) جای داده بود. هنگامی که این گجت مخرب به کامپیوتری متصل می‌شد، مبدل درون آن کپسولها را تا ولتاژ ۱۱۰ شارژ می‌کند و آنگاه این ولتاژ بسیار بالا را روی سیگنال ولتاژ ارسال می‌کند و اینقدر این پروسه را تکرار می‌کند تا قطعات درونی کامپیوتر را که از طریق اینترفیس USB در دسترس هستند از کار بیندازد. معمولا بیشترین آسیب در این حملات نصیب مادربورد می‌شود.

اما نسخه دوم USB Killer چنان قدرتمند شده که مستقیما برق ۲۲۰ ولت را به خطوط سیگنال ولتاژ یو اس بی می‌فرستند و این میزان آنچنان قدرتمند است که عملا به هر مدل کامپیوتری آسیب زده و ان را از کار می‌اندازد.

یکی دیگر از بهبودهای USB Killer 2.0 نسبت به نسخه قبلی سرعت عملکرد آن است. تنها کافی است این کول دیسک را به هر مدل کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنید تا ظرف چند ثانیه کامپیوتر شات داون شده و به کام مرگ فرو رود.


همانطور که در ویدیوی بالا می‌بینید، Dark Purple هنگام تست قاتل جدید یک لپ‌تاپ Lenovo Thinkpad X60 را هم ازدست می‌دهد. البته وی در وبلاگش نوشته که: زیاد نگران لپ‌تاپ نباشید، مادربورد جدید در راه است تا به آن جان دوباره ای ببخشد. هرچند که این لپ‌تاپ اصلا قرار نبود که بازسازی شود و تنها برای تست خریداری شده بود.

البته استفاده از USB قاتل برای حمله به کامپیوترها ایده تازه‌ای نیست و مدت زمان زیادی است که از این ابزار به عنوان یک سلاح موثر جهت حمله به شبکه‌های بسته استفاده می‌شود.

برای مثال کرم استاکس نت یکی از نمونه‌های واقعی است که برای تخریب و نابودی سانتریفیوژهای موجود در تاسیسات هسته‌ای طراحی شده بود و شیوع آن هم با یک کول دیسک آلوده آغاز می‌شد.

لذا دور از انتظار نیست که در آینده بشنویم که هر کامپیوتر می‌تواند یک بمب خطرناک بالقوه باشد، زیرا هکرها با تکنولوژیهای تازه به راحتی می‌توانند سیستم شما را به حد انفجار هم برسانند.

لذا دفعه دیگری که یک کول دیسک ناشناس پیدا کردید، به جای خوشحالی از یافتن یک ابزار کاربردی، مراقب باشید که چه چیزی را به کامپیوترتان متصل می‌کنید. ممکن است به راحتی و در چشم به هم زدنی، لپ‌تاپ و تمام اطلاعات ارزشمند درون آن را از دست بدهید.

منبع:cover

پاسخ دهید