Western Digital شرکت SanDisk را به بهای گزافی خرید

0

Western Digital شرکت SanDisk را به بهای گزافی خرید

حکایت خریداری شدن شرکت های فعال در حوزه های مختلف صنعت یا تجارت به دست رقبا یا شرکت های بزرگ تر حکایت جدیدی محسوب نمی شود و هر از گاه شاهد به وقوع پیوستن این اتفاق در عرصه های مختلف صنعت و تکنولوژی هستیم. و باید گفت که جدید ترین نمونه از رویداد های مذکور همین تازگی به وقوع پیوسته است. در شرایطی که چندی پیش شایعات نه چندان قابل باور (اما روی کاغذ امکان پذیر) خریداری شدن شرکت AMD به دست مایکرو سافت و همچنین سی دی پراجکت رد به دست EA به گوش می رسید، هیچ کدام از آن ها به حقیقت بدل نشدند و در عوض ما ظرف روز های اخیر شاهد اعلام خبر خریداری شدن شرکت SanDisk به دست شرکت رقیب یعنی Western Digital بودیم. آن هم به بهایی که مغز را وادار به سوت کشیدن می کند!

بر طبق اعلام رسمی، شرکت Western Digital برای رقم زدن این معامله، مبلغی معادل 19 میلیارد دلار را پرداخته کرده است که این رقم در نوع خود واقعاً قابل توجه به نظر می رسد. گفتنی است که معامله ی مذکور هیچ تغییری را در جایگاه مدیریتی استیو میلیگان پدید نخواهد آورد و او همچنان در قامت مدیر کل شرکت وسترن دیجیتال به فعالیت های خود ادامه خواهد داد. ضمن این که سانجای مهروترا مدیر کل شرکت سن دیسک نیز از این پس باید زیر دست میلیگان به فعالیت بپردازد و مدیریت یکی از بخش های داخلی شرکت وسترن دیجیتال را بر عهده بگیرد (جالب این جاست که او فعلاً از سمت خود کناره گیری نکرده است). بنا بر گفته های اعضای شرکت وسترن دیجیتال آن ها این معامله را به منظور تبدیل شدن هر چه بیشتر به شرکتی با مقیاس های جهانی انجام داده اند و کاملاً مسلم است که با تصاحب سهم شرکت رقیب در بازار، گام مهم و بلندی در راستای رسیدن به این هدف خود برداشته اند. هر چه باشد شرکت SanDisk تا پیش از این به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی هارد های SSD و همچنین فلش مموری های مبتنی بر معماری NAND محسوب می شد و اکنون کل سهم این شرکت از بازار محصولات مذکور، به طور تمام و کمال در اختیار وسترن دیجیتال قرار گرفته است. ضمن این که به نظر می رسد قرار داد همکاری شرکت SanDisk با شرکت توشیبا برای ساخت و تولید فلش مموری های مبتنی بر معماری NAND اکنون در اختیار اعضای وسترن دیجیتال قرار خواهد گرفت. اگر چه اعضای شرکت وسترن دیجیتال به موجب این معامله ی کلان موفق به حذف یکی از رقبای سرسخت خود از بازار رقابت شدند، اما آن ها همچنان باید در حوزه ی هارد های SSD با رقیبانی همچون سامسونگ پنجه به پنجه باقی بمانند. شرکتی که به تازگی موفق شده تا نسخه ای 2 ترا بایتی از هارد های SSD مدل 850 EVO خود را به مخاطبان اصلی این حوزه ی سخت افزاری عرضه نماید. حال باید دید که شرکت وسترن دیجیتال چه ثمر قابل توجهی از این معامله و رقم خیره کننده ای که به پای آن صرف کرده است خواهد برد.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید