Xiaomi Mi5 به عنوان محبوب ترین گوشی هوشمند در چین انتخاب شد

0

Xiaomi Mi5 به عنوان محبوب ترین گوشی هوشمند در چین انتخاب شد

اسفند ماه سال گذشته بود که کمپانی خوشنام شیائومی از جدیدترین گوشی پرچمدار خود رونمایی کرد. همان طور که انتظار میرفت، Xiaomi Mi5 پس از معرفی سر و صدای زیادی به پا کرد و در جدول بنچمارک AnTuTu به عنوان قدرتمندترین گوشی هوشمند جهان شناخته شد. نسخه ی پرو این پرچمدار نیز از بدنه ی سرامیکی برخودار بود که در تست های مختلف از خود مقاومت فوق العاده ای را نشان داد. قیمت مناسب این گوشی هوشمند نیز باعث شد تا خیلی زود انبار شیائومی از این گوشی خالی شود و کمپانی کمی در تامین نیاز بازار دچار مشکل شود. اما به هر حال این پرچمدار یک موفقیت بزرگ دیگر را برای این کمپانی رقم زد. حال این پرچمدار در بازار پر ترافیک چین به عنوان محبوب ترین گوشی هوشمند شناخته شده است.

همان گونه که میدانید، کشور چین به عنوان بزرگترین بازار گوشی های هوشمند در جهان محسوب میشود و به همین دلیل، سازندگان نگاه ویژه ای به بازار این کشور دارند. در حالی که در اکثر نقاط جهان، دو کمپانی سامسونگ و اپل کاملا بازار را تحت اختیار خود دارند، وضعیت برای این دو سازنده کاملا متفاوت است. سازندگان چینی عرصه ی رقابت را برای این دو ابر کمپانی تنگ کرده اند و باعث شده اند تا سامسونگ و اپل نتوانند در این منطقه آن طور که باید و شاید به درآمد زدایی ادامه دهند. شیائومی که با لقب “اپل چین” نیز شناخته میشود یکی از جدی ترین رقبای سامسونگ و اپل است که کاملا در بازار چین جا افتاده است.

مانند دیگر سازندگان چینی، گوشی های شیائومی نیز از کیفیت مناسب و قیمتی رقابتی برخودار هستند. تا چند سال پیش این برند کاملا ناشناخته بود اما به یک باره با رشدی بسیار سریع به جمع ده سازنده ی برتر گوشی های هوشمند پیوست. امسال شیائومی مانند سامسونگ استراتژی معرفی گوشی های خود را کمی تغییر داد و پرچمدار خود را خیلی زود معرفی و روانه ی بازار کرد در حالی که رقبا با تاخیری نسبتا طولانی اقدام به این کار کردند. همین باعث شد تا شیائومی در چین فروش چشمگیری را تجربه کند. شیائومی پس از معرفی پرچمدار خود که از شناخته شده ترین ها محسوب میشود، کمپانی به سرعت اقدام به میان رده های جذاب خود از جمله Redmi Note 3 و Redmi 3 کرد. این کمپانی اخیرا نیز از Mi Max، اولین فبلت خود رونمایی کرد و با وجود اینکه مدت زیادی از معرفی این مدل نمیگذرد، این گوشی نیز در جدول 10 گوشی محبوب در چین ظاهر شده است. همان گونه که در جدول مشاهده میکنید، پرچمدار شیائومی با اختلاف زیاد رده ی اول را تصاحب کرده است و Redmi Note 3 دیگر نماینده ی کمپانی در رتبه ی دوم قرار دارد. در حالی که فبلت Mi mAX در رده ی هشتم قرار گرفته است.

گلکسی اس 7 اج، پرچمدار سامسونگ هم جایگاه پنجم جدول محبوبت ترین های چین را در اختیار دارد که موفقیت خوبی برای کمپانی به شمار میرود. هر چند پیش بینی میشود در هفته های آینده، با وجود معرفی پرچمداران جدید، این جدول دستخوش تغییراتی شود. وان پلاس 3، جدیدترین گوشی کمپانی وان پلاس از اصلی ترین مدعیان قرار گرفتن در قسمت بالایی این جدول به شمار میرود. و احتمالا گوشی های کمی قدیمی تر مانند میزو MX5 و اوپو R9 نیز که در انتهای جدول قرار دارند، به زودی از این جدول خارج شوند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید